Zmiana w drużynie Jankosa. Zastępstwo za Perkza znalezione

P1noy
P1noy Foto: Materiały prasowe

Po zwycięstwie nad Fnatic w czwartej kolejce LEC strzelec G2 Esports Luka "Perkz" Perkovic poinformował na twitterze, że weźmie tydzień wolnego, ze względu na nadmiar stresu. Na szczęście G2 bardzo szybko znalazło zastępstwo.

Tydzień przed startem sezonu Ojciec Perkza zmarł na raka, więc decyzja o tygodniu przerwy nie jest zaskakująca. To zrozumiałe, że w zaistniałej sytuacji 21-latek chce wrócić na trochę do domu i spędzić czas z najbliższymi. Trudno też o lepszy moment. Po najbliższej kolejce LEC i tak zrobi sobie tydzień przerwy, więc de facto Perkz będzie miał dwa tygodnie na regenerację.

Jednak ktoś musi zastąpić Perkza na dolnej alei w czwartej kolejce LEC. Na szczęście wszystkie organizacje w europejskich rozgrywkach muszą mieć zgłoszonego jednego rezerwowego. W przypadku G2 jest to Kristoffer "P1noy" Pedersen, który od wielu lat gra na pozycji strzelca.

P1noy profesjonalną karierę rozpoczął w 2013 roku, a na swoim koncie ma występy w EU LCS w barwach Gambit Gaming, a reprezentował także Copenhagen Wolves, Millenium, Winterfox, Tricked, Virtus.Pro czy ROG Esports.

W czwartej kolejce LEC G2 zagra z Misfits i Excel.

Zobacz komentarze