Zmarł k0u, były zawodnik m.in. Cloud 9 i Giants Gaming

k0u Foto: Riot Games

Zmarł Lâm "k0u" Tịnh Trì, zawodnik League of Legends w przeszłości reprezentujący m.in.: SUPA HOT CREW, Cloud 9 Eclipse, Ninjas in Pyjamas, Giants Gaming czy Copenhagen Wolves. Zawodnik od długiego czasu zmagał się z depresją, a w połowie listopada przeżył próbę samobójczą.

O śmierci k0u poinformował na Twitterze jego były kolega z drużyny, Mood.

Przy nieudanej próbie samobójczej z listopada k0u zamieścił wpis na blogu zatytułowany "My Reality, My Thoghts", w którym zawodnik opisał swoje życie i przemyślenia.

Ci, którzy mieli okazję spotkać k0u, dobrze go wspominają. Peekin Wolf na reddicie napisał "Kiedyś mieszkałem z nim w team housie Coast. Grał wtedy w Vortex ale mieszkaliśmy w tym samym domu. Zawsze był gadatliwy i strasznie głośny, ale fajnie było z nim spędzać czas.".

Najlepiej karierę k0u podsumował prawdopodobnie Adrian "Hatchy" Widera, do niedawna Head of Esports Performance w devils.one.

"Co ważne, a co jeszcze nie padło w kontekście kou - parę lat temu był absolutnie topowym talentem jeśli chodzi o junglerów w Europie, grał w największych na tamte czasy organizacjach przed LEC'em i każdy wróżył mu niesamowitą karierę. Miał sporo problemów ze sobą, uchodził za osobę mimo wszystko dość toksyczną. Nie zdziwiłoby mnie, gdyby to, że pomimo tak ogromnego hype ostatecznie tej kariery nie zrobił, również przyczyniło się do tego, co zrobił.

Super Hot Crew, G2, C9, NIP - to w takich organizacjach, które wtedy jeszcze zaczynały w Europie, był kou. Lee sinem roznosił wtedy wszystkich. Szkoda, że tak to się potoczyło." napisał Hatchy w jednej z grup na Facebooku.

Zobacz komentarze