Zespoły LEC zaczynają przygotowania do nowego sezonu. SK Gaming rozwiązało kontrakt z zawodnikiem

Pirean Foto: Michal Konkol / Riot Games

Wszyscy fani League of Legends z całego świata wyczekują z niecierpliwością mistrzostw świata, które rozpoczną się już drugiego października. Jednak organizacje, które nie biorą udziału w turnieju już teraz rozpoczynają przygotowania do kolejnego sezonu. Pierwszym z nich, który już dokonał zmiany w składzie jest występujące w LEC SK Gaming, które rozwiązało kontrakt z koreańskim midlanerem Choi "Pireanem" Jun-sikiem.

Pirean dołączył do zespołu w grudniu ubiegłego roku. Był on podstawowym zawodnikiem w wiosennym splicie i znacznie przyczynił się do awansu zajęcia przez drużynę szóstego miejsca w lidze. Lato nie było dla niego udane i w drugiej części splitu Koreańczyk stracił miejsce w zespole.

Fani SK prawdopodobnie nie odczują straty Pireana. Już w letnim splicie z dobrej strony pokazał się występujący wcześniej w akademii SK Janik "Jenax" Bartels, dla którego był to debiut w LEC. Wydaje się jednak, że organizacja postawi w przyszłym sezonie właśnie na tego zawodnika, ze względu na jego potencjał do rozwoju.

Pirean w przeszłości reprezentował takie zespoły jak Team Impuls, Phoenix1 czy SKT T1, dlatego też nawet mimo słabszych występów w LEC nie powinien mieć problemów z nalezieniem nowego pracodawcy. Zawodnik pokazał już, że gra w różnych regionach nie jest dla niego problemem, a nie ma wielu zawodników, którzy mogą pochwalić się podobnym doświadczeniem.

Zobacz komentarze