Echa wiosennego EU Masters. Zwyroo i Nahovsky szukają nowych drużyn

Flaga polski Foto: jwvein / Pixabay.com

EU Masters trwa jeszcze tylko dla kilku najlepszych drużyn, dla innych jednak wiosenny split już się zakończył. Oznacza to czas na przeanalizowanie dotychczasowych rozgrywek i zastanowienie się jaki jest plan na lato. Porządki zaczęło nie tylko Illuminar Gaming, ale również włoskie Mkers oraz bałkańskie Supp Up.

W Mkers wszystkim pięciu zawodnikom skończyły się kontrakty. Oznacza to, że każdy z nich będzie w lato występował z nowej drużynie, a organizacja nie wiadomo czy zachowa swój slot w lidze włoskiej. Przypomnijmy, że Mkers ostatecznie nie wygrało mistrzostwa Włoch, lecz na EU Masters zaskoczyło wszystkich i doszło aż do ćwierćfinału.

Skupmy się jednak na naszym rodaku, czyli Arturze "Zwyroo" Trojanie. Zaliczył on udany split i zapracował na miano jednego z lepszych polskich midlanerów w ligach regionalnych. Nie wiemy czy Zwyroo zdecyduje się na powrót do Polski, lecz z pewnością byłby to ciekawy ruch.

Zmiany nastąpiły również w innej rewelacji tegorocznego EU Masters - bałkańskim Supp Up. Zespół wyszedł ze swojej grupy kosztem G2 Arctic i AGO Rogue, a w ćwierćfinale urwał mapę Kcorp'owi. Toplaner Klowny i jeden z największych talentów na całym turnieju - młodziutki support Mersa, napisali ostatnio na Twitterze posty, że szukają drużyny.

Tak samo zrobili nasi rodacy, czyli duet trenerski Navovsky + Arces. Nie są oni może bardzo znani nawet na rodzimej scenie, lecz trzeba przyznać, że z Supp Up zrobili kawał dobrej roboty. Bardzo ciekawe co przyniesie przyszłość oraz czy zobaczymy któregoś z nich w Ultralidze podczas letniego splitu.

Zobacz komentarze