Cinkrof w drodze po finał EU Masters. Czy UCAM go zatrzyma?

Cinkrof Foto: Facebook

Koniec EU Masters zbliża się wielkimi krokami. W grze pozostały już tylko cztery ekipy, a już wieczorem ta pula uszczupli się o 50%. Wszyscy półfinaliści mają spore szanse na końcowy triumf, a sobotnie mecze zapowiadają się na niesamowicie wyrównane. Jedynym minusem wydaje się być format BO3, lecz to już niestety wszyscy muszą zaakceptować.

BTXL vs MOUZ - 16:30

Pierwszy półfinał zostanie rozegrany pomiędzy mistrzem NLC, a wicemistrzem Niemiec. Mousesports ostatnio zaskoczyło wszystkich i w świetnym stylu ograło swoich nemezis z kraju - BIG, wynikiem 2:0. Widać jednak było, że ich przeciwnicy nie byli w najwyższej formie.

Tego samego na pewno nie można powiedzieć o BT Excel, które ma za sobą triumf nad Misfits Premier. Deadly i spółka od drugiego tygodnia EU Masters grają znakomicie i wydaje się, że wreszcie znaleźli odpowiadający im styl gry. Szczególnie będzie warto zwrócić uwagę na Orome, który potrafi zrobić prawdziwą różnicę, szczególnie na swojej Camille.

MOUZ gra w bardzo dziwnym stylu, natomiast BT Excel to zespół o wiele bardziej klasyczny. Dużo będzie zależało od tego, kto narzuci rywalowi swój styl gry. Jeśli będzie tak zwany "młyn" to mouse powinno być faworytem, natomiast kontrolowane i skupione na rotacjach gry wydają się być pewnym zwycięstwem BT Excel.

Kcorp vs UCAM - 19:30

Faworyci turnieju kontra drużyna, która mimo świetnej gry nadal wydaje się być niedoceniana. UCAM jako jedyna drużyna na turnieju nie przegrała jeszcze ani jednego meczu, a ich wynik to obecnie 8-0. Mimo to, w porównaniu do Kcorp nadal wyglądają blado i mało kto daje im szanse na awans do finału.

Jest to spowodowane głównie tym, że ich rywale są postrachem całej Europy (poza LEC oczywiście). Kcorp wygrało w najlepszej lidze ERL, potem zdominowało jedną z najsilniejszych grup na EU Masters, a w ćwierćfinale, mimo potknięcia, wyglądało bardzo przekonująco. Zarówno eksperci, jak i bukmacherzy są przekonani, że to oni wygrają to BO3.

Wszystko jednak rozstrzygnie się dopiero na Summoner's Rift. Zaważy nie tylko przygotowanie do meczu i indywidualne umiejętności, ale również dyspozycja dnia i umiejętność draftowania. Czeka nas z pewnością zacięta seria, która równie dobrze mogłaby być finałem tegorocznego EU Masters.

Zobacz komentarze