Pompa i K1CK zmierzą się w meczu kolejki. Co ciekawe, inne mecze wcale nie są gorsze!

Puki Style i Raxxo Foto: K1ck Neosurf

Wtorkowy dzień w Ultralidze zapowiada się wyjątkowo emocjonująco. Oprócz meczu tygodnia dostaniemy również między innymi starcie IHG z AGO Rogue oraz bój Gentelmen's Gaming i Komil&Friends o pierwszą wygraną w sezonie. Każde spotkanie jest warte uwagi i wyjątkowo nie ma meczów z góry przesądzonych. W ten dzień dosłownie wszystko może się zdarzyć.

Pompa vs K1CK - 17:30

Ultraliga wystartuje w tym tygodniu z przytupem. Już pierwsze spotkanie to mecz tygodnia czwartej kolejki Ultraligi, w którym wicelider tabeli podejmie rozpędzone K1CK, które wygrało swoje ostatnie cztery mecze. Z drugiej strony, Pompa jest również w świetnej formie, ponieważ podopieczni Zeturala ulegli jedynie AGO Rogue. Czy młodość pokona doświadczenie?

K1CK jest nazywana drużyną weteranów, ponieważ każdy z graczy jest już dobrze wszystkim znany na polskiej scenie. Ekipa Pukiego zaliczyła powolny start, później jednak z każdym meczem wyglądali coraz lepiej i na pewno będą chcieli dogonić AGO Rogue w tabeli. Pompa to natomiast młoda krew i zespół, w którym mamy aż dwóch zawodników rozgrywających pierwsze sezon w Ultralidze. Nie można jednak zapomnieć, że są też tam starzy wyjadacze tacy jak behave czy nawet Color.

Oczy wszystkich oglądających będą zapewne zwrócone szczególnie w stronę dolnej alejki. Będzie miał tam miejsce prawdziwy sprawdzian dla graczy Pompy, którzy staną naprzeciwko jednemu z najlepszych duetów w historii polskiej sceny. Jeśli Ather i Wojtuś zdołają powstrzymać Pukiego i Raxxo, to będzie trzeba przyznać, że jest to jeden z najlepszych duetów w naszym kraju.

ESCA vs Devils.one - 18:30

Kolejne interesujące spotkanie, w którym zmierzą się dwie drużyny z wynikiem 2-4. Mecz ten może okazać się kluczowy w wyścigu o playoffy i pomoże ocenić, która drużyna jest silniejsza na tym etapie sezonu. Prawdopodobnie nie będzie on na najwyższym poziomie, lecz możemy oczekiwać woli walki i wielu szalonych akcji ze strony obu drużyn. Warto zwrócić uwagę na strzelców obu ekip, mimo bardzo młodego wieku (Zamulek urodzony w 2004, a Harpoon w 2005 roku) grają na wysokim poziomie.

AGO Rogue vs IHG - 19:30

Mecz, który równie dobrze mógłby być ochrzczony mianem meczu tygodnia. Pojedynek lidera z wiceliderem tabeli, które może nam wiele powiedzieć o układzie sił w Ultralidze. Będzie to również ostatnia szansa na powstrzymanie AGO przed wygraniem wszystkich spotkań w pierwszej połowie splitu. IHG natomiast będzie chciało udowodnić, że trzeba się z nimi liczyć w walce o tytuł mistrzowski.

Również w tym przypadku najciekawsze wydaje się starcie na bocie. Odi i Czypsy pokonali już Pukiego i Raxxo, a zwycięstwo na Luckera z Pyrką byłoby na pewno jasnym sygnałem dla opozycji, że trzeba zwrócić na nich uwagę. Największa różnica może natomiast wystąpić w dżungli, gdzie Lurox wyglądał wyśmienicie, a papatabachi miał często problemy we wczesnej fazie gry.

Gentelmen's vs Komil - 20:30

Na zakończenie dnia dwie drużyny z wynikiem 0-6 powalczą o pierwszą wygraną w sezonie. Jeszcze przed startem Ultraligi spotkanie wydawałoby się tak zwanym stompem, lecz biorąc pod uwagę słabą dyspozycję Dżentelmenów i zmieniony skład Komil, możemy dostać naprawdę ciekawe spotkanie. Oba zespoły nie mają kompletnie nic do stracenia, co jeszcze podgrzeje atmosferę ostatniego z wtorkowych meczów.

Zobacz komentarze