Zaczynamy play-offy w LEC. Na początek Fnatic vs SK

Play-offy LEC Foto: Riot Games

Wiosenny split LEC wchodzi w decydującą fazę. Po 8 tygodniach rozgrywek poznaliśmy sześć najlepszych drużyn w Europie. Teraz przyszła pora, by z tego elitarnego grona wyłonić mistrza LEC. W pierwszym meczu play-offów zobaczymy jednak dwie formacje, którym najdalej do finału, bo po słabej końcówce fazy zasadniczej trafiły do dolnej drabinki.

SK Gaming znalazło się w prawdziwym kryzysie. Drużyna przez większość fazy zasadniczej grała powyżej oczekiwań, ale w ostatnich dwóch kolejkach wyraźnie zeszłą na ziemię. 5 przegranych z rzędu nie może napawać optymizmem. Zwłaszcza, że podopieczni Jesiza nie przegrywali tylko z najlepszymi formacjami w lidze, ale też z ekipami, które zajęły ostatnie miejsca. Jeśli drużyna nie przepracowała solidnie ostatnich kilkunastu dni to szybko mogą pożegnać się z play-offami.

Sytuacja Fnatic nie jest dużo lepsza. W ostatnim tygodniu fazy zasadniczej wicemistrzowie LEC przegrali wszystkie trzy mecze, w tym dwa z uczestnikami play-offów. Jednak na ich korzyść możemy zapisać mecz z przedostatniej kolejki, w której Selfmade i spółka pokonali SK.

Warto również pamiętać, że play-offy rozegrane będą w studiu LEC w Berlinie, a nie zdalnie jak to miało miejsce w trakcie splitu. Pojawia się więc dodatkowy argument w postaci lanowego doświadczenia, którego zdecydowanie więcej mają zawodnicy Fnatic.

Mecz rozpocznie się o godzinie 18:00, a transmisję z polskim komentarzem znajdziecie na kanałach Polsat Games.

Zobacz komentarze