Z Worldsów do LEC. Szykują się zmiany w MAD Lions?

Armut Foto: Riot Games

Podczas gdy zespoły z Chin czy Korei na Worldsy jadą z zamiarem wygrania mistrzostw świata, tak większości ekip, które oglądamy w fazie play in mają tylko jeden cel. Pokazać się jak najlepiej i wytransferować graczy do bogatszego regionu. Wygląda na to, że po raz kolejny ta sztuka udała się kolejnej formacji.

Według informacji tureckiego portalu Esporin, Armut, toplaner SuperMassive, wkrótce zasili szeregi MAD Lions. Obie drużyny spotkały się na mistrzostwach świata w drabince w fazie play in. Górą było wtedy SuperMassive, które po zaciętej serii wygrało 3:2.

Dla tureckiego zawodnika nie był to pierwszy występ na mistrzostwach świata. W 2019 roku również zagrał w fazie play in. Wtedy w barwach Royal Youth również był o jedną serię BO5 od głównego turnieju, ale wtedy na drodze stanęło mu Clutch Gaming. Z kolei w tym roku ekipa Armuta musiała uznać wyższość Unicorns of Love.

Ta zmiana z perspektywy MAD Lions ma dużo sensu. Ich najbardziej krytykowanym i po prostu najsłabszym zawodnikiem był właśnie toplaner - Orome.

W przeszłości kilkukrotnie drużyny z LEC i LCS sięgały po graczy dobrze prezentujących się w fazie play in. Kirei, Ruin czy FBI to tylko kilka przykładów, a teraz lista prawdopodobnie wydłuży się o kolejny nick.

Zobacz komentarze