"Wszystko się może zdarzyć". Czas na piątą kolejkę Ultraligi

PRIDE, Piratesports, Illuminar Gaming, ACTINA PACT i Lady Punk

Zwykle w połowie sezonu jesteśmy w stanie całkiem trafnie przypisać zespołom, do jakich miejsc będą aspirować na koniec rozgrywek. Tym razem jednak jest to całkowicie niemożliwe. Pięć ekip po pierwszych ośmiu meczach ma identyczny bilans spotkań, a szósta formacja jest tylko jeden punkt za całą grupą. To oznacza, że tak jak śpiewało Lady Pank, jeszcze "wszystko się może zdarzyć".

W związku z tym we wtorkowe popołudnie czekają nas aż trzy spotkania na szczycie. O 18:30 spotkają się dwie drużyny, które ostatnio prezentują się najlepiej. Rogue Esports Club jest jedyną niepokonaną drużyną w Ultraidze, która pewnie kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa wyraźnie pokazując reszcie stawki, kto tu rządzi. Z kolei PRIDE w zeszłym tygodniu zanotowało dwa zwycięstwa, pokonując Illuminar Gaming i Wisłę Płock, dzięki czemu mają drugą najdłuższą serię zwycięstw w lidze.

O 19:30 "młode wilki" z ACTINA PACT podejmą "starych wyjadaczy" z Illuminar Gaming. Obie formacje ostatnio mają słabszy okres w sezonie. Zarówno jedni, jak i drudzy w ostatnich czterech spotkaniach zdołali wygrać tylko raz. PACT pokonało najsłabszą w lidze Wisłę Płock, a iHG zakończyło poprzednią kolejkę triumfem z Piratesports. W tak wyrównanej lidze każde zwycięstwo jest na wagę złota i może pomóc drużynie wrócić na właściwe tory, co może okazać się kluczowe w walce o play-offy.

Na zakończenie pierwszego dnia piątej kolejki zmierzą się dwa "morskie" zespoły. AVEZ Esports podejmie Piratesports. Gdy ostatni raz widzieliśmy spotkanie obu formacji była to najdłuższa gra we wszystkich sezonach Ultraligi. Jednak tamtych zespołów już nie ma. Obie drużyny dokonały zmian w swoich składach i wyglądają dużo lepiej niż w pierwszym tygodniu rozgrywek.

Piąta kolejka Ultraligi rozpocznie się o 17:30. Harmonogram całej kolejki znajdziecie tutaj.

Zobacz komentarze