Wszystko jasne. Sezon zasadniczy Ultraligi zakończony

Ultraliga
Ultraliga Foto: Ultraliga

I to by było na tyle kochani. Tak można powiedzieć o części zasadniczej szóstego sezonu Ultraligi. Po siedmiu tygodniach zakończyliśmy zmagania w tej fazie, a teraz czekają na nas play-offy, w których zagra pięć najlepszych zespołów.

AGO Rogue i Team ESCA Gaming na koniec sezonu nie grały już o nic konkretnego. Ci pierwsi mieli zapewnione pierwsze miejsce, a ESCA pewna była drugiej lokaty. Natomiast zacięta walka trwała za ich plecami, bo o trzecie miejsce starały się trzy formacje.

Ostatecznie lokata premiowana grą w górnej drabince play-offów trafiła do PDW. Podopieczni Zeturala pokonali Komil and Friends, choć nie obyło się bez problemów, a o wyniku zdecydowała walka na Baronie, w której gracze PDW wyeliminowali wszystkich rywali, po tym, jak tamci przejęli wzmocnienie.

Jednak to nie wystarczyło do przyklepania trzeciej lokaty. To stało się dopiero, dzięki zwycięstwu K1CK z devils.one. Bo choć obie formacje mają ten sam wynik końcowy, to PDW wygrało oba spotkania bezpośrednie w sezonie. Dlatego nawet gdyby Illuminar pokonało AGO Rogue, to trzecie miejsce należałoby po zwycięstwie K1CK do PDW.

Jednak Illuminar nie wygrało, więc ostateczna kolejność tej trójki to PDW, K1CK, IHG.

Poza tym, dowiedzieliśmy się też, kto w turnieju promocyjnym będzie mógł wybrać swojego rywala. Ostatecznie ten przywilej trafił w ręce Komil and Friends, które w dogrywce było lepsze od Gentelmen's Gaming. Dogrywka potrzebna była dlatego, że obie formacje zdobyły w dwóch sezonach łącznie 40 punktów. Punkty są też powodem, dla którego w barażach nie zagra devils.one, które dzięki piątej lokacie wiosną, zapewniło sobie miejsce w rozgrywkach na 2022 rok.

Końcowa tabela Ultraligi:

1. AGO Rogue 12-2
2. Team ESCA Gaming 11-3
3. PDW 8-6
4. K1CK 8-6
5. Illuminar Gaming 7-7
6. Komil and Friends 4-10
7. Gentelmen's Gaming 4-10
8. devils.one 2-12
Zobacz komentarze