Wóz albo przewóz. Zaczynamy ostatnią kolejkę Ultraligi

Ultraliga Foto: Polsat Games

Szybko to minęło. Nie tak dawno ekscytowaliśmy się przedsezonowymi rankingami, a już dziś możemy poznać większość rozstrzygnięć w Ultralidze.

O 17:30 ruszy ostatnia już kolejka w tym sezonie, a w pierwszym meczu wystąpią K1ck Neosurf i Piratesports. Podopieczni Delorda muszą wygrać, jeśli dalej marzą o pierwszym miejscu w tabeli. Do lidera tracą oni tylko jeden punkt. Z kolei przegrana dałaby szansę devils.one na zajęcie drugiego miejsca więc o motywację iBo i spółki nie musimy się martwić. Porażka dla zespołu Veggiego nie będzie jednak końcem świata. Drużyna ma aż dwa punkty przewagi nad kolejną formacją w tabeli, więc tylko całkowita katastrofa byłaby w stanie odebrać im awans. Warto również pamiętać, że na ostatnią kolejkę Piraci wzmocnili swój skład, pozyskując Deflesa, który pozostawał wolnym agentem.

Następnie w szranki staną formacje walczące o uniknięcie udziału w relegacjach. Są to PRIDE i Diablo Chairs. Dla nich każde zwycięstwo jest na wagę złota, a dla "orłów" jest to kwestia życia. Dla nich porażka oznacza utratę matematycznych szans na dogonienie swoich dzisiejszych rywali i tym samym wyeliminuje ich z walki o fazę play off przed ostatnim dniem sezonu. Z kolei Diablo Chairs i o awans do kolejnej części sezonu rywalizuje głównie z Ave, które ma taki sam dorobek punktowy. Warto zaznaczyć, że jeśli drużyny zakończą sezon z tym samym dorobkiem punktowym, to DC przejdzie dalej, ze względu na korzystniejszy bilans spotkań bezpośrednich.

Następnie przeniesiemy się na szczyt tabeli, ponieważ o 19:30 zagrają devils.one i AGO Rogue. Ekipa Woolite'a ma zapewnione miejsce w najlepszej dwójce sezonu, ale porażka może doprowadzić do tie breaka z K1ck, więc "łotrzyki" na pewno nie podejdą do tego starcia na pół gwizdka. Z kolei devils.one nie ma przymusu zwycięstwa w tym meczu. Nad czwartym Illuminar podopieczni Zeturala mają dwa punkty przewagi i to z nimi zmierzą się jutro w bezpośrednim starciu. Co więcej, ewentualny tydzień 0:2 i tak nie musi pozbawić ich trzeciego miejsca, ponieważ wygrali w pierwszym meczu z iHG, więc w najgorszym scenariuszu czeka ich jeszcze tie break. Jednak lepiej wcześniej zapewnić sobie spokój wygrywając na przykład dzisiejszy mecz, co na pewno dałoby pozytywnego kopa energii zespołowi przed fazą play off.

Na koniec dnia na Summoner's Rift wyjdą Illuminar Gaming i Avez. IHG musi wygrać, żeby wciąż myśleć o trzecim miejscu i możliwości wyboru rywala w pierwszej rundzie fazy play off. Z kolei Avez praktycznie musi wygrać, żeby realnie myśleć o awansie do TOP 6. Przypomnijmy, że ośmiornice" potrzebują mieć punkt więcej od Diablo Chairs, żeby przeskoczyć ich w tabeli ze względu na gorszy bilans bezpośrednich spotkań.

Harmonogram dzisiejszych spotkań:

  • 17:30 Piratesports vs K1ck Neosurf
  • 18:30 PRIDE vs Diablo Chairs
  • 19:30 devils.one vs AGO Rogue
  • 20:30 Illuminar Gaming vs Avez Esports
Zobacz komentarze