Wiemy, gdzie rozegrany będzie finał Worlds 2021

Worlds 2017 Foto: Riot Games

W 2020 roku plany Riot Games na celebracje 10-tych mistrzostw świata League of Legends zostały pokrzyżowane przez pandemię koronawirusa. Deweloper nie spuszcza jednak nosa na kwintę i planuje odbić to sobie z nawiązką w nadchodzącym roku.

Esportowe plany na nowy rok Riot Games ogłosiło podczas specjalnej transmisji zapowiadającej 11 sezon League of Legends oraz która przy okazji promowała inne produkcje związane z tym tytułem. Dla fanów esportu najważniejsza jednak była końcówka transmisji.

W niej John Needham – Global Head of Esports at Riot Games – zapowiedział, co czeka fanów LoL Esports w nadchodzącym roku. Przede wszystkim Worlds 2021 rozegrane będą w Chinach. Jest to w pewien sposób rekompensata dla regionu, który nie mógł w pełni nacieszyć się zeszłorocznym turniejem.

W 2021 roku Worldsy znów mają być objazdową imprezą, która zawita do kilku chińskich miast. Sam finał jednak rozegrany będzie w mieście Shenzhen, znajdującej się blisko granicy z Hong Kongiem metropolii, na co dzień będącej domem dla ponad 13 mln mieszkańców.

Zobacz komentarze