Worlds 2020: Zaczynamy fazę grupową. Fnatic podejmuje TSM

Selfmade

Koniec oczekiwania. Wielkie święto League of Legends, jakim niewątpliwie są mistrzostwa świata, czas zacząć! Jak zwykle hitów nie zabraknie, ale najwięcej uwagi pierwszego dnia skradnie starcie dwóch legendarnych organizacji przez lata dominujących w Europie i Ameryce Północnej. Czas na mecz Fnatic kontra TSM.

Jest to pierwsze spotkanie tych ekip od MSI w... 2015 roku. Od tamtej pory nie zdarzyło się, żeby obie ekipy pojechały na to samo MSI, a jeśli były na mistrzostwach świata, to trafiały do różnych grup, a jak dobrze wiemy w 1/4 turnieju TSM nie grywa. Teraz jednak dawni królowie swoich regionów po raz pierwszy od pięciu lat znów staną w szanki, a cały zachodni świat League of Legends będzie obserwował z zapartym tchem.

Dziś znajdzie się też nie mała gratka dla fanów wschodniego LoLa. Damwon Gaming zmierzy się z JD Gaming. Koreańska drużyna to obecni mistrzowie LCK. W dominującym stylu wygrali letni split i są główną nadzieją na odzyskanie tytułu mistrzów świata przez Koreę. Z kolei JD to druga ekipa LPL, choć trzeba przyznać, że trudno ocenić kto z dwójki TOP-JD jest lepszą drużyną. W finale po raz drugi potrzebne było pięć map, więc nie można tej drużynie niczego ujmować. Na pewno będzie to starcie na najwyższym poziomie.

Warto też śledzić jak ułoży się pierwszy mecz Rogue, gdzie przecież gra dwóch naszych rodaków - Vander i Inspired. Ich pierwszym rywalem będzie teoretycznie najłatwiejszy przeciwnik w grupie PSG Talon, ale po ich występie w fazie play in, gdzie przecież występowali ze zmiennikami, trudno oceniać kto ma większe szanse w tym pojedynku.

Harmonogram spotkań:

10:00 FlyQuest vs TOP Esports

11:00 Unicorns of Love vs DRX

12:00 Rogue vs PSG Talon

13:00 Damwon Gaming vs JD Gaming

14:00 Gen.G vs LGD

15:00 TSM vs Fnatic

Zobacz komentarze