Worlds 2020: Totalna dominacja. G2 zagra w półfinale

G2 Esports Foto: David Lee / Riot Games

Miało być wyrównanie, miało być ciekawie, a wyszło jednostronnie. Ale tym razem z tego powodu nie będziemy narzekać. G2 Esports pokazuje swoją siłę i wynikiem 3:0 pokonuje Gen.G w ćwierćfinale Worlds 2020 i awansuje do półfinału mistrzostw świata. Oznacza to, że na czwartych mistrzostwach w karierze Marcin "Jankos" Jankowski za każdym razem dotarł przynajmniej do półfinału.

Ciekawie prezentowali się mistrzowie Europy na dwóch pierwszych mapa. Pierwsze starcie było bardzo spokojne. Przez długi czas niemal nic się nie działo, a drużyny po prostu wymieniały się stronami mapy i farmą, ale smoki trafiały na konto Gen.G. Wszystko zmieniło się jednak w okolicach 20 minuty. G2 zaczęło mocniej dochodzić do głosu i wkrótce mieli kilka tysięcy sztuk złota przewagi oraz Barona po swojej stronie.

Druga mapa była już dużo bardziej chaotyczna od pierwszych minut, ale jak dobrze wiemy, to jest środowisko, w którym G2 czuje się najlepiej. Szczególnie dobry humor miał Caps, który wyczyniał cuda Sylasem. Przewaga G2 bardzo szybko urosła, a Gen.G nie miało żadnej odpowiedzi i mistrzowie Europy bez większych problemów wygrali druga mapę.

Sytuacja nie wyglądała na początku trzeciego starcia. G2 znowu rozpędzało się, a Gen.G nie wyglądało, jakby miało jakiś pomysł, żeby zatrzymać rywali. Wreszcie udało im się znaleźć korzystną walkę na rzece, spowolnić mecz i wyrównać stratę w złocie. Na nieszczęście dla nich, nie był to moment, który odwrócił losy spotkania. G2 chwilę później znów zaczęło generować przewagę i eliminować rywali.

Wydawało się, że nic więcej już się nie wydarzy, ale Gen.G znalazło jeszcze jedną desperacką walkę drużynową i zbliżyło stan rywalizacji. Od tego momentu obie drużyny przestały przejmować się czymkolwiek, poza walką ze sobą. Ale jak już pisaliśmy, chaos, to naturalne warunki gry dla G2, więc po kilku zwariowanych minutach, to właśnie mistrzowie Europy zniszczyli nexus rywali i wygrali serię 3:0.

Kolejny mecz G2 zagra w sobotę, 24 października o godzinie 12:00.

Zobacz komentarze