Worlds 2020: Nie ma 2:0 dla Fnatic. LGD pokonuje wicemistrzów Europy

Bwipo, Selfmade Foto: Michal Konkol / Riot Games

Drugi dzień fazy grupowej Worlds 2020 zakończył się spotkaniem z udziałem trzeciej europejskiej formacji. Fnatic podejmowało LGD w ramach rywalizacji w grupie C i starało się dotrzymać tempa Gen.G, które wcześniej pokonało TSM.

LGD Fnatic
Langx Ornn Sett Bwipo
Peanut Kindred Graves Selfmade
xiye Ekko Syndra Nemesis
Kramer Miss Fortune Jhin Rekkles
Mark Nautilus Thresh Hylissang

Początkowo Fnatic skupiło się na górnej alei, co przyniosło im wymierne korzyści. Najpierw wymusili toplanera rywali do defensywnego użycia teleportacji, a później Bwipo zdołał już wyeliminować przeciwnika. Poza tym wiele akcji nie oglądaliśmy, ale wicemistrzowie Europy w 15 minut zdołali wypracować 2.5 tysiąca sztuk złota przewagi.

Cała ta praca została niestety błyskawicznie zniwelowana przy trzecim smoku. Bestia trafiła do Fnatic i był to ich pierwszy smok, ale walkę wygrało później LGD i kradnąc też kilka obozów z lasu zamknęło całą stratę do rywali i po 20 minutach sytuacja na mapie była praktycznie równa.

Dopiero w 33 minucie LGD przełamało impas. Inicjacja przy czwartym smoku nie poszła po myśli Fnatic i w tej jednej sytuacji ekipa z LPL wygrała całą grę. Wszyscy zawodnicy Fantic zostali wyeliminowani, a LGD pomaszerowało środkiem po zwycięstwo.

Zobacz komentarze