Worlds 2020: Nie jest dobrze. Rogue przegrywa z JD Gaming

Inspired Foto: Riot Games

Jako pierwsza w tym tygodniu zmagania kończyła grupa A. W swoim trzecim meczu na Worlds 2020 Rogue podejmowało JD Gaming w walce o drugie miejsce przed spotkaniami rewanżowymi.

JD Gaming Rogue
Zoom Renekton Volibear Finn
Kanavi Lilia Nidalee Inspired
Yagao Zoe Azir Larssen
Loken Caitlyn Ashe Hans Sama
Lvmao Bard Blitzcrank Vander

Pierwsze minuty były bardzo spokojne, aż do 10 minuty. O ile nagle nie zaczęła lać się krew, to Caitlyn skorzystała z czasu na dolnej alei i z pomocą rift heralda zniszczyła dwie wieże na swojej linii i zaczęła obijać kolejne struktury podczas gdy reszta drużyny inicjowała walki z Rogue. Natomiast z pozytywów dla europejskiej formacji, cztery zabójstwa trafiły na konto Hans Samy.

Niestety w drugiej grze z rzędu Rogue broniło się naprawdę nieźle. Udało im się znaleźć kilka eliminacji i kupić nieco czasu, ale znów, gdy rywale zaczynali naciskać, ekipa z Europy musiała oddawać im pola. I tak było za każdym razem. Na midzie, przy smoku, przy Baronie. Za każdym razem w jakiś sposób JD Gaming znajdowało Hans Samę i tym samym wygrywało walkę drużynową w jej pierwszych sekundach.

W 25 minucie Rogue traciło już ponad 7 tysięcy sztuk złota do rywali i trzeciej ekipie z LEC pozostawało tylko liczyć na cud. Jak wiemy, nie jest to najlepsza strategia, na zwycięstwo, więc trudno było liczyć na to, że Rogue uda się odwrócić losy meczu.

Następny Baron przypieczętował losy tego meczu i to JD Gaming po pierwszym tygodniu zajmuje drugie miejsce w grupie A.

Zobacz komentarze