Oficjalnie: Worlds 2020 rozpoczną się pod koniec września

Worlds 2020 Foto: Riot Games

Mistrzostwa świata w LoLa czyli Worlds 2020 jednak zostaną zorganizowane. Riot Games oficjalnie poinformowało, że turniej w całości rozegrany zostanie w jednej lokalizacji, w Szanghaju. Worlds 2020 rozpoczną się 25 września i potrwają do 31 października.

Potwierdziły się wcześniejsze doniesienia, że najważniejsze wydarzenie roku w esportowym świecie League of Legends czyli Worlds 2020 zostanie rozegrane w jednej lokalizacji, a nie tek, jak początkowo było planowane w sześciu miastach w całych Chinach.

Impreza będzie przy okazji pierwszym wydarzeniem zorganizowanym na stadionie Pudong, który w 2023 roku będzie głównym obiektem, na którym odbędzie się AFC Asian Cup.

Istotne zmiany zajdą również w lpanach organizacji mistrzostw świata w najbliższych latach. Ze względu na zmianę planów w przyszłym roku Worldsy również zorganizowane będą w Chinach, a impreza w Ameryce Północnej została przełożona na 2022 rok.

Na razie nie wiadomo jeszcze, czy tegoroczne mistrzostwa świata odbędą się przy udziale publiczności. Jednak jeśli taka możliwość się pojawi Riot Games poinformuje fanów w jaki sposób zdobyć bilety.

Zobacz komentarze