Worlds 2020: MAD Lions wygrywa dogrywkę i pozostanie w turnieju

MAD Lions Foto: Michal Konkol / Riot Games

Ledwo, ale jednak się udało. MAD Lions zajmuje czwarte miejsce w grupie A i wciąż pozostaje w grze o fazę grupową turnieju, ale ich dyspozycja pozostawia wiele do życzenia.

Ekipa z LEC nie ułatwiła sobie zadania. W ostatnim zaplanowanym meczu, MAD Lions koncertowo przegrało z Legacy Esports i z wynikiem 1:3 musiało liczyć na to, że Team Liquid pokona INTZ żeby uniknąć dogrywki na Brazylijczyków.

Oczywiście nie było co liczyć na uprzejmość kolegów zza oceanu i niespodziewanie INTZ ograło Team Liquid, czym wywalczyło sobie udział w dogrywce. Oczywiście ta sytuacja skomplikowała zadanie formacji z LCS, ponieważ po takim rozstrzygnięciu ich również czekała dogrywka, w której zmierzyli się z Legacy Esports.

Jako pierwsi w dogrywkach na Summoner's Rift wzięli udział zawodnicy MAD Lions i INTZ. Po bardzo zaciętym pojedynku, na szczęście górą wyszła drużyna z LEC, ale poza wynikiem nie ma wielu powodów do radości. Przez długi czas to Brazylijczycy prowadzili grę w spotkaniu i w tej formie nawet seria BO5 może nie wystarczyć, żeby MAD Lions przeszło choć jednego rywala.

Na sam koniec dnia Team Liquid przejechało się po Legacy Esports. Gra mogla zakończyć się jeszcze przed upływem 20 minut, ale po heroicznej obronie nexusa ekipie z Australii udało się przedłużyć czas gry do prawie 21 minut. Dzięki temu zwycięstwu TL awansuje bezpośrednio do głównego turnieju.

Miejsce Drużyna Bilans
1. Team Liquid 3:1
1. Legacy Esports 3:1
3. SuperMassive 2:2
4. MAD Lions 1:3
5. INTZ 1:3

SuperMassive < Team Liquid

MAD Lions < Legacy Esports

INTZ > Team Liquid

Legacy Esports > SuperMassive

DOGRYWKI

MAD Lions > INTZ

Team Liquid > Legacy Esports

Zobacz komentarze