Worlds 2020: LGD pokonuje Rainbow7 i wciąż ma szanse na awans do głównego turnieju

Peanut Foto: Yicun_liu / Riot Games

Trochę to trwało, ale wreszcie LGD pokazało, że jest w stanie grać na przyzwoitym poziomie przez dłużej niż 15 minut. Ekipa z LPL nie dała żadnych szans rywalom z Rainbow7 i jutro zagra z Legacy Esports o miejsce w fazie grupowej Worlds 2020.

To nie było przyjemne doświadczenie dla zawodników z Ameryki Południowej. W każdej z gier Peanut skutecznie neutralizował ich mocny punkt na początku spotkania, co znacznie utrudniało im grę. Na pierwszej mapie po jego ganku dolna linia straciła summonery i chwilę później kolejny all-in kosztował Ashe życie. Na drugiej mapie lesnik LGD upewnił się, że jego midlaner nie będzie miał problemów, a na ostatniej utrudnił życie Kayle na topie.

Nie były to jednak bezbłędne mapy. LGD dalej ma olbrzymie problemy w środkowych etapach rozgrywki. Na liniach zawodnicy z LPL dalej dominują, ale wciąż dają się wyłapać lub podejmują niekorzystne inicjacje w okolicach 15 minuty. Tym razem wreszcie udało im się przetrzymać ten moment słabości, ale wiele wskazuje na to, że mocniejszy rywal, będzie w stanie ich przełamać.

Choć trzeba dodać, że nadzieję, że tak się nie stanie, dała trzecia mapa. Na niej zawodnicy LGD zaczynali być w tarapatach po mocnym otwarciu R7, ale udało im się zatrzymać snowball i odwrócili losy meczu. Może to wystarczy na mecz z Legacy, ale z taką grą w ćwierćfinale Worlds 2020 raczej ich nie zobaczymy.

Zobacz komentarze