Worlds 2020 już są rekordowe. Najchętniej oglądana faza play in w historii

Worlds 2020 Foto: Zhang Lintao / Riot Games

Pierwsza część Worlds 2020 już się zakończyła. Po sześciu dniach rozgrywek cztery zespoły dołączyły do fazy grupowej głównego turnieju, a zmagania tych ekip często śledziło nawet ponad milion widzów.

Najchętniej oglądanym spotkaniem był mecz Team Liquid z MAD Lions. Kolejną odsłonę rywalizacji EU vs NA śledziło ponad 1.1 miliona widzów, co jest rekordem oglądalności tej fazy turnieju. Co ciekawe, wszystkie pięć najchętniej oglądanych spotkań, przekroczyło milion widzów. Fani byli zainteresowani nie tylko meczami MAD Lions, które brało udział w dwóch najpopularniejszych pojedynkach, ale też INTZ, UoL, PSG Talon czy LGD.

Oglądalność Worlds 2020 play in Foto: Esport Charts

Według danych Esports Charts najpopularniejszą drużyną było PSG Talon. Jej mecze śledziło średnio nieco ponad 900 tysięcy widzów. Następne w kolejności były odpowiednio Unicorns of Love (852 tys.) i MAD Lions (836 tys.).

Zgodnie z oczekiwaniami najpopularniejszym językiem transmisji był angielski. Druga najpopularniejsza transmisja prowadzona była po koreańsku, co jest dość zaskakujące, biorąc pod uwagę, że żadne drużyna z LCK nie grała w tej fazie turnieju. Trzecie miejsce zajęła transmisja portugalska napędzana zapewne przez brazylijskich fanów INTZ.

Faza grupowa Worlds 2020 ruszy już 3 października o godzinie 10:00, a w pierwszym meczu zagrają TOP Esports oraz FlyQuest.

Zobacz komentarze