Worlds 2020: JD Gaming kontra Suning czyli kolejny regionalny pojedynek w fazie play off

Suning vs JD Gaming Foto: David Lee / Riot Games

Czas na drugi ćwierćfinał Worlds 2020. Podobnie jak wczoraj, dziś znów czeka nas pojedynek drużyn z tego samego regionu. Jednak starcie pomiędzy JD Gaming i Suning powinno być ciekawsze, niż wcześniejszy mecz pomiędzy Damwon i DRX, choćby dlatego, że w fazie play off w LPL zespoły nie miały okazji ze sobą zagrać.

Przed startem mistrzostw świata JD Gaming stawiane było w gronie faworytów do tytułu. Trudno się temu dziwić. Drużyna wygrała wiosenny split LPL, a w letnim finale przegrała zaledwie 2:3 z TOP Esports. Do tego dochodzi też dobry występ na Mid-Sason Cup, gdzie formacja dwukrotnie pokonała DRX, eliminując Koreańczyków z turnieju.

Natomiast dla Suning jest to pierwszy międzynarodowy występ w historii organizacji. Przez lata różne składy zajmowały miejsca w okolicy środka tabeli i najczęściej odpadały w pierwszej rundzie fazy play off. Wreszcie jednak drużynie złożonej w większości z młodych zawodników udało się przebić do czołówki LPL i wywalczyć prawo do gry na mistrzostwach świata.

Jak potoczy się sam mecz trudno powiedzieć. Ostatni raz obie drużyny w bezpośrednim starciu widzieliśmy w... czerwcu. Od tamtej pory w grze zmieniło się niemal wszystko. Przed turniejem na pewno jako zdecydowanych faworytów wskazalibyśmy JD Gaming, ale obecnie meta bardziej sprzyja Suning, więc jeśli obie drużyny zagrają na maksymalnych obrotach czeka nas bardzo ciekawa seria.

Początek meczu zaplanowano na godzinę 12:00 czasu polskiego.

Zobacz komentarze