Worlds 2020: G2 może pogrążyć Liquid, Fnatic zagra z liderem grupy C

G2 vs Fnatic Foto: Michal Konkol / Riot Games

To już ostatni dzień pierwszego tygodnia fazy grupowej Worlds 2020. Dzisiaj dowiemy się jak wygląda sytuacja w każdej grupie na półmetku tej części turnieju, a oprócz tego w akcji zobaczymy dwie europejskie formacje - G2 Esports i Fnatic.

Dzień rozpocznie się od spotkania z udziałem mistrzów Europy. G2 na razie wygrało oba swoje mecze w grupie i będzie zdecydowanym faworytem w starciu z Team Liquid, które na razie ma bilans 0:2. O ile do stylu, w jakim wygrywa Jankos i jego koledzy możemy mieć zastrzeżenia, tak w ostatecznym rozrachunku nie ma to większego znaczenia. W końcu liczą się wyniki, a do nich nie można się przyczepić. Co więcej, Team Liquid wygląda bardzo słabo, więc możemy być świadkami powrotu do 2019 roku i kolejnego błyskawicznego zwycięstwa G2 w starciu z jedną z najlepszych drużyn z LCS.

Przed dużo trudniejszym wyzwaniem stanie Fnatic, które podejmować będzie lidera grupy C, Gen.G. Koreańczycy na razie wyglądają naprawdę dobrze. Bez problemów rozbili TSM, a wcześniej pokonali LGD. Z kolei Fnatic uległo w starciu z ekipą z LPL, więc sensowne wydaje się postawienie w roli faworytów Koreańczyków. Natomiast nie powinno to być jednostronne widowisko. Wicemistrzowie Europy regularnie pokazują, że są w stanie wygrać na Worldsach z każdym, jeśli nie tradycyjnymi sposobami, to wyciągając jakiegoś asa z rękawa. Dlatego Gen.G musi bardzo uważać.

10:00 G2 Esports vs Team Liquid

11:00 Sunning vs Machi

12:00 DRX vs FlyQuest

13:00 TOP Esports vs Unicorns of Love

14:00 Fnatic vs Gen.G

15:00 TSM vs LGD

Zobacz komentarze