Worlds 2020: G2 czy Rogue? Do kogo dziś dołączy Fnatic?

Fnatic Foto: Michal Konkol / Riot Games

Czas na kolejne rozstrzygnięcia w fazie grupowej Worlds 2020. Tym razem poznamy zwycięzców i przegranych w grupie C, gdzie na pewno wszscy polscy fani mocno kibicować będą Fnatic, które z bilansem 2:1 zajmuje ex aequo pierwsze miejsce razem z Gen.G i LGD.

Zacznijmy od tego, że w grupie znajduje się też mistrz LCS, TSM, który po trzech grach ma na koncie same porażki i wychodzi z grupy tylko w przypadku wygrania wszystkich swoich spotkań, korzystnych wynikach w innych meczach i po dogrywce. Dlatego też śmiało można pominąć TSM w rozważaniach o końcowych wynikach.

Przechodząc do Fnatic, to europejska formacja, podobnie jak jej grupowi rywale, gra nierówno. Pewna wygrana z TSM, do tego przejażdżka po Gen.G mogą napawać optymizmem, ale zdecydowanie gorszy występ na LGD nie pozwala ot tak postawić Fnatic na pierwszym czy nawet drugim miejscu.

Niestety o wszystkim najpewniej zadecyduje dyspozycja dnia. Te trzy drużyny do tej pory pokazały, że grają na bardzo zbliżonym poziomie i na wynik wpływa nawet najmniejszy szczegół, jak jeden wybór w drafcie, dobór przedmiotów na postaciach na Summoner's Rift czy egzekucja strategii na poziomie pierwszym. Praktycznie każda decyzja będzie miała olbrzymie znaczenie i musimy liczyć na to, że legendarne Fnatic z drugiego tygodnia fazy grupowej będzie dziś aktywowane.

10:00 Fnatic vs TSM

11:00 LGD vs Gen.G

12:00 TSM vs Gen.G

13:00 Fnatic vs LGD

14:00 LGD vs TSM

15:00 Gen.G vs Fnatic

Zobacz komentarze