Worlds 2020: Fatalny początek meczu z Gen.G i Fnatic kończy na drugim miejscu

Selfmade
Selfmade Foto: Michal Konkol / Riot Games

Ostatni mecz dnia w grupie C decydował o tym, kto zajmie pierwsze, a kto drugie miejsce. Fnatic i Gen.G przed spotkaniem miały wynik 4:1, więc nie było szans na dogrywkę, więc zwycięzca zajmował pierwsze miejsce.

Gen.G Fnatic
Rascal Renekton Malphite Bwipo
Clid Nidalee Graves Selfmade
Bdd Lucian Lulu Nemesis
Ruler Aphelios Senna Rekkles
Life Taric Leona Hylissang

Niestety tym razem po pierwszej krwi zdobytej przez Selfmade'a po ganku na midzie, gra posypała się dla Fnatic. Gen.G zdobyło 6 eliminacji w kilka minut raz po raz nurkując górną aleję, a w tym samym czasie eliminując Rekklesa na dolnej linii. To zapewniło drużynie z Korei 2.5 tysiąca sztuk złota przewagi nad rywalami z Europy.

W 15 minucie różnica między drużynami wynosiła 7 tysięcy sztuk złota i nic nie wskazywało na to, że Fnatic będzie w stanie wrócić do gry. Lucian i Aphelios byli dużo silniejsi niż zazwyczaj, na tym etapie gry i każde zagranie Fnatic spotykało się z dużo mocniejszą odpowiedzią Gen.G, które już w 16 minucie zniszczyło wieże inhibitorową na środkowej alei.

Gwoxdziem do trumny był Baron w 21 minucie przejęty błyskawicznie przez Gen.G, które też wygrało walkę drużynową eliminując wszystkich rywali i nawet bez powrotu do bazy zakończyli mecz.