Worlds 2020: Czas wyłonić drugiego półfinalistę. Dziś mecz TOP kontra Suning

TOP Esports Foto: David Lee / Riot Games

Humory w domach europejskich fanów na pewno nie dopisują po wczorajszej porażce G2, ale odpadnięcie mistrzów Europy nie jest równoznaczne z końcem turnieju. Dziś poznamy drugiego finalistę Worlds 2020, a wyłoni go pojedynek pomiędzy dwoma zespołami z LPL. Czas na starcie TOP Esports kontra Suning.

Przed startem turnieju w tym spotkaniu zdecydowanym faworytem byłoby TOP. Mistrzowie LPL w letnim splicie dwukrotnie pokonali swoich dzisiejszych rywali. W 9 tygodniu fazy zasadniczej TOP pokonało Suning 2:0, a do tego dołożyło pewne 3:0 w półfinale fazy play off.

Jeszcze niedawno trudno byłoby emocjonować się tym pojedynkiem. Jednak te mistrzostwa pozwoliły Suning wyjść na swoje i przełamać panujący w Chinach duopol TOP i JD Gaming, pokonując tych drugich w ćwierćfinale.

Wydaje się, że czynnikiem, który zmienił układ sił wśród drużyn z LPL, jest zmiana mety. Wcześniej, gdy priorytetem byli lanerzy, Suning nie mogło równać się z TOP i JDG. Teraz jednak układ sił się zmienił i głównym zadaniem midlanera jest wsparcie swojego leśnika, by ten mógł jak najefektywniej zabijać stwory. To zdecydowanie bardziej pasuje Suning, ponieważ neutralizuje główną siłę ich rywali.

Jednak jak pokazało w ćwierćfinale G2, solo linie wciąż są w stanie przejąć kontrolę nad grą. Jest to po prostu trudniejsze niż wcześniej. Dlatego to spotkanie zapowiada się bardzo ciekawie. Czy zwyciężą lepsi zawodnicy grający przeciwko mecie? A może lepsi okażą się nieco słabsi gracze, którym obecny sposób gry idealnie odpowiada. Przekonamy się już o godzinie 11:00.

Zobacz komentarze