Worlds 2020: Będzie dogrywka o pierwsze miejsce, Liquid odpada z turnieju

Suning Foto: Yicun_liu / Riot Games

W ostatnim zaplanowanym na dziś meczu Worlds 2020 G2 Esports podejmowało Suning. Mistrzowie Europy byli już pewni awansu do ćwierćfinałów, ale wygrana gwarantowała im pierwsze miejsce w grupie. Z kolei Suning musiało wygrać, żeby uniknąć dogrywki z Team Liquid o wyjście z grupy, a zamiast tego wywalczyć dogrywkę z G2.

Suning G2 Esports
Bin Camile Renekton Wunder
SofM Jarvan IV Graves Jankos
Angel Syndra Ekko Caps
Huanfeng Ezreal Kalista Perkz
SwordArt Bard Senna Mikyx

Tym razem nie musieliśmy długo czekać na początek akcji w meczu. Na pierwszym poziomie G2 weszło na czerwone wzmocnienie rywali, ale przypłacili to tylko stratą summonerów. Chwilę później znów w tym rejonie dżungli pojawili się niemal wszyscy gracze z obu zespołów, ale trochę lepiej wyszło na tym Suning zgarniając dwie z trzech eliminacji.

Mimo tego, że Suning raz po raz wygrywało potyczki z G2, to przewaga w złocie wynosiła ledwo 2 tysiące w 20 minucie. Dlatego w międzyczasie mistrzowie Europy byli w stanie znaleźć też kilka okazji, żeby odpowiedzieć rywalom. Niestety to wystarczało do tego, żeby Suning czuło się pewniej. Ich ekwipunki zapełniały się przedmiotami i czas G2 na odwrócenie losów spotkania szybko uciekał.

Właściwie już kilka chwil później ekipie z LPL udało się przełamać ostatni bastion G2 i doprowadzić do dogrywki o pierwsze miejsce, a także wyeliminować Team Liquid.

Zobacz komentarze