Worlds 2018: G2 na drugim miejscu w grupie B. W czwartek następna kolejka

G2 Jankos Foto: G2 Jankos / Facebook

G2 rozegrało pierwsze mecze podczas tegorocznych Worldsów. Drużyna Marcina „Jankosa” Jankowskiego wygrała z Ascension Gaming i uległa w starciu z SuperMassive eSports.

Mistrzostwa świata rozpoczęły się w poniedziałek. G2 rozpoczyna udział w zmaganiach od fazy Play-In. Reprezentanci hiszpańskiej organizacji muszą uplasować się przynajmniej na drugim miejscu w swojej grupie, aby zapewnić sobie awans do dalszej części turnieju.

W pierwszym spotkaniu Jankos i spółka podejmowali SuperMassive eSports. Polski zawodnik zdobył pierwszą krew, ale jego drużyna nie zdołała pójść za ciosem i przejąć kontroli nad przebiegiem meczu. Turecka formacja dyktowała warunki w środkowej fazie gry. Przed 30. minutą pokonała Nashora i z pomocą wzmocnienia zniszczyła bazę przeciwnika.

Kolejnym przeciwnikiem G2 było Ascension Gaming. Początkowo pojedynek nie miał wyraźnego faworyta. Dopiero około 20. minuty podopieczni Carlosa „ocelote’a” Rodrigueza zaczęli wysuwać się na prowadzenie. Punktem zwrotnym był wygrana przez nich rywalizacja w okolicy legowiska Barona. Od tamtej pory nabrali rozpędu i pewnie sięgnęli po zwycięstwo.  

Zobacz komentarze