Worlds 2018: G2 Esports i Team Vitality przystępują do rywalizacji w fazie grupowej

g2 vitality Foto: Facebook

Na tegorocznych Worldsach rozpoczyna się faza grupowa. Polscy zawodnicy rozegrają dzisiaj swoje pierwsze spotkania. G2 Esports zmierzy się z Afreeca Freecs. Z kolei Team Vitality podejmie Gen.G.

13:00 – G2 Esports vs Afreeca Freecs – BO1

Reprezentanci hiszpańskiej organizacji pomyślnie przebrnęli przez etap Play-In, choć nie obyło się bez problemów. W pierwszym spotkaniu ulegli SuperMassive. Wprawdzie z każdym następnym meczem prezentowali się coraz lepiej, ale ciężko wyzbyć się wrażenia, że wciąż daleko im do pełni swoich możliwości. Naprzeciwko G2 staną zawodnicy Afreeca Freecs, którzy mają za sobą bardzo solidny sezon, a ponadto są jednym z pretendentów do zdobycia trofeum. Zespół Marcina „Jankosa” Jankowskiego czeka ciężka przeprawa.

15:00 – Team Vitality vs Gen.G – BO1

Reprezentanci Gen.G podchodzą do turnieju z pozycji obrońców tytułu. Rok temu w wielkim stylu pokonali SK Telecom T1. W letnim splicie LCK uplasowali się dopiero na 5. miejscu, ale w regionalnych finałach pokazali na co ich stać, eliminując SKT T1, Griffin i KING-ZONE DragonX. Bez wątpienia są oni faworytami w dzisiejszym pojedynku, ale nie należy spisywać Vitality na straty. Jeśli Jakub „Jactroll” Skurzyński i spółka dobrze wejdą w mecz, mają szansę na zwycięstwo.

Zobacz komentarze