Wolf kończy karierę, zmagał się z chorobami psychicznymi

WOLF

Wolf w swojej karierze wygrał wszystko, mistrzostwa świata, turniej MSI, wielokrotny triumf w lidze koreańskiej. Ten dorobek już się nie powiększy, zawodnik podjął decyzje o zakończeniu swojej kariery, powodem są problemy psychiczne.

Kariera Wolfa jak na esportowca na pewno nie była krótka. Trwała przez 7 lat, w tym czasie zawodnik wielokrotnie udowodnił, że był czołowym supportem na świecie. W niektórych okresach uznawano go nawet za najlepszego. Przez lata wraz z Bangiem tworzyli duet, którego bały się wszystkie drużyny na świecie. Po tym wszystkim zawodnik jednak odwiesił klawiaturę i myszkę na kołek i teraz skupi się na czymś innym. Jednym z powodów decyzji są choroby, z którymi zawodnik walczył przez lata nikomu nie mówiąc.

Depresja, zaburzenia adaptacyjne, zaburzenia lękowe, napady lęku to cztery choroby, z którymi mierzy się Bang. Zawodnik w szczerym wywiadzie, w którym przekazał decyzję, zdradza, że powstały one w 2016 roku, czyli wtedy kiedy grał jeszcze w SK Telecom, po 3 latach łączenia grania i walczenia z nimi podjął decyzję, że to za dużo i przyszedł czas na pożegnanie się z karierą profesjonalnego gracza.

Pokazuje to, jak ważna jest psychika w esporcie, gracze są poddawani ogromnej presji, mierzą się nie tylko z rywalem, ale też z samym sobą. Odpowiednie przygotowanie psychiczne jest tak samo ważne, jak forma w grze. Organizacje esportowe już to zauważyły i coraz częściej przykładają do tego wagę, miejmy nadzieję, że to w przyszłości poskutkuje tym, że przkładów takich jak Wolf będzie jak najmniej.

Zobacz komentarze