Nie tylko Nitrozyniak. Właściciel amerykańskiej organizacji zbanowany przez Riot

EU LCS
EU LCS Foto: LEC

W polskiej społeczności League of Legends najważniejszą informacją ostatnich dni był ban Nitrozyniaka, właściciela 7more7 Pompa Team. Jednak to nie jedyne wykluczenie z esportowego ekosystemu Riot Games w ostatnich dniach. Podobny los spotkań Colina “Oddity” Ethana, właściciela amatorskiej organizacji w Ameryce Północnej, która od stycznia nie płaciła graczom, trenerom i innym pracownikom organizacji.

>>>Nitrozyniak dożywotnio zbanowany przez Riot Games <<<

Pod koniec 2020 r. amatorskie rozgrywki w Ameryce Północnej zostały mocno przemodelowane. Sezon kończył się jednym dużym turniejem (Proving Grounds), w którym rywalizowały akademię drużyn LCS oraz amatorskie organizacje, a punkty, do zakwalifikowania się na PG, można było zbierać w mniejszych i większych turniejach przez kilka miesięcy. Jedną z organizacji, biorących udział w tych imprezach było SolaFide Esports.

Jak się okazało, organizacja mimo wysyłanych faktur nie wypłacała pensji swoim pracownikom. Co więcej, gracze nie otrzymali także nagród pieniężnych z Risen Champions League Tournament, które trafiły na konta organizacji. Prośby i upomnienia nic nie dawały, a organizacja nie wypłaciła pieniędzy nawet tylko kilku wybranym pracownikom, którzy mieli najtrudniejszą sytuację finansową.

W efekcie Colin “Oddity” Ethan został zbanowany przez Riot Games. Nie może on mieć żadnych związków z organizacjami współpracującymi z deweloperem, a SolaFide musi potwierdzić zmianę właściciela żeby ponownie zostać dołączona do LoLowego ekosystemu w NA. Pierwszą możliwość wniosku o zniesienie wykluczenia Ethan może wystosować dopiero 1 stycznia 2024 r.

Zobacz komentarze