Wielki finał ESL MP w LoL-a czas zacząć! iHG broni tytułu

devils.one Foto: Ultraliga

Na ten moment czekaliśmy od kwietnia, po drodze oglądając masę spotkań w formacie BO3, na które nie jeden fan narzekał. Illuminar Gaming i devils.one przystąpią do walki o tytuł mistrza Polski w League of Legends.

devils.one bez większych problemów pokonało w fazie grupowej SuperNitro1 oraz Indictive Esports (teraz AVEZ). W drabince zwycięzców "Diabły" trafiły na reprezentantów Wisły Płock i również ograli ich do zera. Następnie dane nam było oglądać zawsze emocjonujące starcie drużyny Adriana "Zeturala" Dziadkowca z formacją Fryderyka "Veggiego" Kozioła, choć ten działał już nie jako trener, lecz Head of Esports w Illuminar Gaming. Tu również devils.one zachowało czyste konto.

W meczu poprzedzającym finał PRIDE dumnie szło po zwycięstwo. Najpierw Jakub "Sinmivak" Rucki i spółka sięgnęli po pierwszą mapę, ale starcie nie zakończyło się tak szybko. Kolejne Summoner's Rift padło łupem iHG i wszystko rozegrało się, jak w półfinale wypada, za trzecim podejściem. I to właśnie Illuminar Gaming pokazało, że jest żądne czwartego tytułu mistrza Polski.

Zwycięzca ESL MP w League of Legends otrzyma 35 tysięcy złotych. Finałowe spotkanie zaplanowano na godz. 14:00 i można będzie obejrzeć je tutaj.

Zobacz komentarze