W grze zostały już tylko cztery zespoły. Kto wygra European Masters?

EU Masters Foto: ESL

To zwieńczenie sezonu europejskich rozgrywek. Najlepsze cztery zespoły z lig regionalnych przyjechały do Katowic, gdzie rywalizować będą o tytuł najlepszych w Europie. Zaczynamy finały EU Masters.

W pierwszym spotkaniu półfinałowym zmierza się dwie niemieckie formacje, mousesports i BIG. W finale Premier Tour minimalnie lepsze okazały się "myszy", które decydujący mecz wygrały wynikiem 3:2. Finał rozegrany był jednak już ponad miesiąc temu, a obie formacje podczas EU Masters prezentują się bardzo dobrze.

BIG rozpoczęło turniej od fazy play-in, w której w decydującym spotkaniu odesłało do domu Vitality.Bee. W fazie grupowej Berlin International Gang bez trudu rozprawiło się z devils.one, a w ćwierćfinale sprawili największą niespodziankę turnieju, pokonując LDLC 2:1.

Z kolei mousesports w swojej grupie bez trudu pokonało Rogue Esports Club. W ćwierćfinale zespół męczył się z akademią Excel, ale ostatecznie to właśnie niemiecka formacja awansowała do półfinału. Oba zespoły świetnie się znają, występując na co dzień w tej samej lidze wiec możemy spodziewać się bardzo wyrównanego pojedynku.

W drugim spotkaniu półfinałowym zmierza się Vodafone Giants i Fnatic Rising. Hiszpanie w fazie grupowej pokonali inny brytyjski zespół, akademię Excel, więc mają już doświadczenie w starciach z zespołami z Wielkiej Brytanii. Jednak poza tym jednym BO1 uniknęli oni trudniejszych rywali, ponieważ w ćwierćfinale pokonali Rogue Esports Club, które na tym turnieju było wyraźnie pod formą.

Jednak podobnie sytuacja wygląda w przypadku Fnatic Rising. Oni w fazie grupowej okazali się lepsi od LDLC, ale w ćwierćfinale uniknęli poważnego sprawdzianu trafiając na devils.one, które pokonali bez większych problemów. Obie formacje pokazały jednak, że mają duży potencjał, który prawdopodobnie zobaczymy w tym BO5.

Harmonogram półfinałów EU Masters (sobota 29.09):

  • 12:00 mousesports vs BIG
  • 17:00 Vodafone Ginats vs Fnatic Rising

Finał rozegrany zostanie w niedzielę, 30 września o godzinie 16:00.

Zobacz komentarze