Viva España! Kolejni polscy zawodnicy występować będą w Hiszpanii

IceBeasto Foto: Ultraliga

Hiszpańskie rozgrywki LVP SLO powszechnie uważane są za najlepszą po LEC ligę w Europie. Już w zeszłym roku chodziły plotki dotyczące sparingów pomiędzy najmocniejszą drużyną tamtejszej ligi, MAD Lions, a zespołami wtedy jeszcze EU LCS. Ku zaskoczeniu wielu hiszpańska drużyna podobno wygrywała większość z nich.

O prawdziwości tych informacji może świadczyć to, że aż 4 zawodników z tamtego składu znalazło miejsca w tym sezonie LEC. Tim "Nemesis" Lipovšek został nowym mid lanerem Fnatic, a Oskar "Selfmade" Boderek, Jorge "Werlyb" Casanovas Moreno-Torres i Juš "Crownshot" Marušič nowy dom znaleźli w SK Gaming.

O sile regionu świadczą też ich wyniki w EU Masters. MAD Lions wygrało letnią edycję turnieju, a w wiosennej doszli do półfinału, przegrywając ze zwycięzcami całej imprezy, Origen. Drugie drużyny z Hiszpanii, występujące w tych rozgrywkach zdecydowanie miały pecha w losowaniu rywali. Zarówno Movistar Riders, jak i Vodafone Giants odpadali z turnieju z późniejszymi finalistami, odpowiednio Illuminar Gaming i Ninjas in Pyjamas.

Dlatego powinno nas cieszyć, że w następnym splicie LVP SLO zobaczymy aż 5 zawodników z Polski. O transferze Marcina "IceBeasto" Lebudy i Sebastiana "Sebekxa" Smejkala pisaliśmy nieco ponad tydzień temu. Obaj zawodnicy dołączyli do Movistar Riders. Historycznie jest to jedna z najmocniejszych organizacji w Hiszpanii. Wczoraj do byłych graczy Illuminar Gaming dołączyli Krzysztof "Kackos" Kubziakowski i Paweł "Czekolad" Szczepanik, którzy występować będą w zespole eMonkeyz.

Skład eMonkeyz Foto: eMonkeyz

Kackosa ostatnio mogliśmy oglądać w Ultralidze w barwach R6-Team. Razem ze swoją drużyną Kubziakowski zakończył rozgrywki w ćwierćfinale, który przegrał 2 do 3 przeciwko Akademii. Wyjazd na półwysep Iberyjski nie będzie dla niego pierwszą przygodą zagraniczną. Kackos występował już m.in. w Crvenej Zvezdzie, z którą zgrał w letniej edycji EU Masters. Dla Czekolada będzie to powrót do dawnej drużyny.

Przed występami w Czeskiej Husarii w Polskiej Lidze Esportowej (3 miejsce), zawodnik reprezentował barwy właśnie eMonkeyz. Sama organizacja istnieje już dwa lata i każdy kolejny rok jest lepszy od poprzedniego. Największy sukces przyszedł latem zeszłego roku, gdy eMonkeyz zajęło 5 miejsce w LVP SLO.

Ostatnim zawodnikiem z Polski, który występował będzie na półwyspie Iberyjskim jest Michał "Roison" Dubiel, który trafił do zespołu akademii Origen. Roison bardzo dobrze zna ligę hiszpańską. Zawodnik występował już w zespołach Giants Be Brave, G2 Vodafone czy Movistar Riders. Ostatnio Roison ponownie związany był z Giants, z którymi zajął drugie miejsce w Iberian Cup. Jego nowa drużyna może być nową siłą w lidze hiszpańskiej. Zawodnicy akademii Origen mają doświadczenie z ligi polskiej, hiszpańskiej, norweskiej, tureckiej, rosyjskiej i angielskiej.

Skład akademii Origen Foto: Materiały prasowe
Zobacz komentarze