Vander wraca do Ultraligi

Vander Foto: Riot Games

Tylko przez trzy tygodnie Oskar "Vander" Bogdan reprezentował drużynę Rogue występującą w LEC. W najbliższej kolejce polski wspierający wystąpi w rozgrywkach Ultraligi w Rogue Esports Club.

Dla wszystkich fanów informacja ta jest dużym zaskoczeniem. Po przeniesieniu Vandera z akademii do głównego składu, drużyna Rogue wyglądała zdecydowanie lepiej, co potwierdzają jej wyniki. Przed dołączeniem polskiego zawodnika główny skład zajmował ostatnie miejsce w tabeli z ośmioma porażkami na koncie i bez choćby jednego zwycięstwa.

Sytuacja zmieniła się, gdy Vander oraz Finn "Finn" Wiestål przenieśli się z akademii do głównego składu. Przez ostatnie trzy kolejki LEC Rogue wygrało dwa spotkania, a przegrało cztery. Jednak mimo zmian personalnych zespół występujący w najważniejszych rozgrywkach w Europie odpadł za walki o play-offy już na dwie kolejki przed końcem fazy grupowej. Może to być jeden z powodów przesunięcia Polaka z powrotem do drużyny występującej w UItralidze.

Drugim natomiast może być słaba postawa Rogue Esports Club w naszych rodzimych rozgrywkach. Drużyna może nie przegrywa, ale jej styl nie powala na kolana i z tygodnia na tydzień sytuacja wyglądała coraz gorzej. Możliwe, że organizacja spisała już sezon LEC na straty, ale chce powalczyć o sukces podczas EU Masters, a do tego niezbędny jest dobry wynik w Ultralidze.

Najbliższa kolejka polskich rozgrywek będzie kluczowa, jeśli chodzi o zajęcie pierwszego miejsca na koniec fazy zasadniczej. Rogue Esports Club zmierzy się w najbliższej kolejce z PRIDE (5.03 18:30) i devils.one (5.03 18:30), czyli bezpośrednimi rywalami do mistrzostwa.

Zobacz komentarze