Ultraliga: Znamy wszystkich uczestników fazy play off. K1ck wygrywa z AGO Rogue

Ultraliga Foto: Ultraliga

Końcówka sezonu Ultraligi zapowiadała się bardzo emocjonująco. Przed rozpoczęciem ostatniej serii spotkań znaliśmy tylko jedną drużynę, która zajmie miejsce w TOP 2 i jednego uczestnika relegacji. Poza tym jeszcze wszystko mogło się zdarzyć.

Gentelmen's Gaming vs 7more7 Pompa Team

Gentelmen's Gaming 7more7 Pompa Team
LeQu Jax Akali Sinmivak
Diagu Kha'Zix Shyvana Bruness
Chosii Zoe Sett Czajek
Dambaj Aphelios Senna Bullet
Blue45ty Karma Nautilus Pyrka

Gra niemal od początku do końca przebiegała pod dyktando Pompa Team. Przez pierwsze dwadzieścia minut akcji było jak na lekarstwo, ale podopieczni Zeturala powoli i skutecznie budowali swoją przewagę lepszymi rotacjami na mapie i zabijaniem stworów. Wreszcie jednak potyczki między drużynami były nieuniknione, ale w nich również Pompa radziłą sobie lepiej od przeciwników. Mimo tego, przez moment wydawało się, że dżentelmeni mogą jeszcze odwrócić losy spotkania, bo Jax zaczynał być niemal niemożliwy do zatrzymania, ale ostatecznie niespodzianki nie było. Dzięki temu zwycięstwu Pompa jest już pewna przynajmniej drugiego miejsca w lidze, a tym samym awansu na letnią edycję European Masters.

PRIDE vs Piratesports

PRIDE Piratesports
Garp Ornn Gangplank sheru
Kanna Volibear Sett adrian
Proker Corki Zoe Kralzer
itzRenifer Ezreal Ashe Miś
Meaguer Thresh Lulu iGepard

Tutaj ponownie czekała nas spokojniejsza rozgrywka, która zaczęła rozkręcać się w 27 minucie. Wtedy to Piratesports zdołało zdobyć dusze smoka oceanicznego. To było dla nich niezbędne. Kompozycyjnie im dłużej trwałaby gra, tym gorzej wypadaliby w zestawieniu z postaciami PRIDE, dlatego dusza pozwalała im dalej liczyć na zwycięstwo po tym, jak nie zdołali wypracować sobie szczególnie dużej przewagi we wcześniejszych etapach meczu.

Następne walki pokazały jak ważna była dusza zdobyta przez Piratów. Orły zaliczyły jeszcze kilka bardzo bliskich walk drużynowych, które zakończyły się remisem lub minimalnie korzystniej dla Piratów właśnie dzięki temu wzmocnieniu. Nawet ukradziony Elder Drake przez PRIDE nie pomógł im przebić się przez leczenie rywali i ostatecznie to Piraci wygrali swój drugi mecz w sezonie tym samym pozbawiając PRIDE szans na miejsce w fazie play off.

Komputronik H34T vs Illuminar Gaming

Komputronik H34T Illuminar Gaming
Glebo Volibear Gnar Melonik
Chris Kha'Zix Rek'Sai Tabasko
Bucu LeBlanc Syndra Warszi
Zamulek Aphelios Ashe Odi11
xCharm Leona Thresh Czypsy

Wczesne etapy rozgrywki, mimo pierwszej krwi zdobytej przez Chrisa, wygrywało Illuminar Gaming. IHG miało przewagę w złocie oraz przejęło dwa smoki. Jednak wszystko zmieniło się po jednym ganku Chrisa na dolnej alejce i walce na rzece, która pozwoliła im przejąć kontrolę nad wydarzeniami na Summoner's Rift.

Od tamtej pory wszystko, ale to absolutnie wszystko, trafiało już na konto H34T. Drużyna znajdowała kolejne zabójstwa, bucu w pojedynkę mógł wyeliminować każdego, Chris zabezpieczał smoki, a reszta drużyny pozwalała im brylować. Gra zakończyła się gdy Odi11 w końcu trafił strzałą Ashe Kha'Zixa, ale to już było dużo za późno i H34T wyeliminowało wszystkich rywali i bez Barona zakończyło rozgrywkę.

AGO Rogue vs K1ck Neosurf

AGO Rogue K1ck Neosurf
Szygenda Gangplank Camile iBo
Zanzarah Skarner Graves Shlatan
Czekolad Azir Galio Matislaw
Woolite Senna Ashe Puki Style
Trymbi Sett Nautilus Mystiques

W hicie wieczoru pierwsze minuty spotkania przebiegały pod dyktando K1ck. Jednak wczesne etapy gry nie są już tak wpływowe na mecz, jak jeszcze kilka miesięcy temu i AGO Rogue szybko przejęło kontrolę.

Już w 20 minucie obrońcy tytułu mieli dwa tysiące sztuk złota przewagi, coraz bardziej się rozpędzali. To oni przejęli trzeciego smoka nie pozwalając rywalom znaleźć się w punkcie duszowym i czuli się tak pewnie, że ruszyli po Barona.

Ten jednak okazał się ich zgubą. Strzała Ashe wyłączyła z walki nafeedowanego Czekolada, który szybko został wyeliminowany, a na domiar złego Baron został wyeliminowany przez... Puki Style'a.

To było wszystko, czego K1ck potrzebowało żeby wrócić do gry. iBo był nie do zatrzymania na bocznej alei i cały czas wywierał presję na rywalach, a AGO potrzebowało wszystkich graczy, by odeprzeć pozostałą czwórkę przeciwników ze swojej bazy. Kosztem tego był inhibitor i jeszcze większa przewaga K1ck.

W końcu podopieczni Delorda wygrali zdecydowanie jedną walkę drużynową i pomaszerowali środkiem po nexusa. AGO Rogue prawie udało się obronić, ale zabrakło im dosłownie 3-4 sekund by wyeliminować wszystkich rywali i zwycięstwo K1ck stało się faktem.

Wyniki:

7more7 Pompa Team > Gentelmen's Gaming

Piratesports > PRIDE

Illuminar Gaming < Komputronik H34T

K1ck Neosurf > AGO Rogue

Tabela:

  1. AGO Rogue 11:2*
  2. 7more7 Pompa Team 10:3*
  3. Komputronik H34T 9:4**
  4. K1ck Neosurf 8:5**
  5. Illuminar Gaming 6:7**
  6. Gentelmen's Gaming 4:9**
  7. Piratesports 2:11
  8. PRIDE 2:11

*Pewne TOP 2

**Pewna faza play off

Zobacz komentarze