Ultraliga: Zaczynamy ostatnią kolejkę. AGO Rogue vs K1ck hitem dnia

Ultraliga Foto: Ultraliga

Faza zasadnicza czwartego sezonu Ultraligi jest już prawie skończona. Do rozegrania pozostała już tylko jedna kolejka, ale wciąż nie znamy nawet wszystkich uczestników fazy pucharowej. Każde dzisiejsze spotkanie niesie ze sobą duże implikacje dla układu tabeli, więc atmosfera już teraz jest gorąca.

W pierwszym spotkaniu dnia Pompa Team ma szanse zapewnić sobie udział w EU Masters. Ekipa Zeturala zajmuje drugie miejsce w tabeli z wynikiem 9:3 i potrzebuje tylko jednej wygranej, by upewnić się, że Komputronik H34T już jej nie dogoni. Co więcej, zwycięstwo pozwoli Pompie wciąż myśleć o pierwszym miejscu, ale żeby przeskoczyć AGO Rogue mistrzowie Ultraligi nie mogą wygrać żadnego spotkania w tej kolejce (grają z K1ck i Pompą). Dzisiejsi rywale 7more7 Pompa Team to Gentelmen's Gaming, które wciąż walczy o miejsce w fazie pucharowej. Ewentualne zwycięstwo sprawi, że ekipa będzie pewna miejsca w TOP 6, ale porażka może zapewnić nam bardzo emocjonującą środę i spotkanie Dżentelmenów z PRIDE.

Jednak żeby zachować szanse na awans do fazy play off i zapewnić nam emocje w meczu z GG, PRIDE musi dziś pokonać ostatnie w lidze Piratesports, które gra już tylko o to, by nie zająć ostatniego miejsca w tabeli.

W kolejnym meczu Illuminar Gaming grać będzie z Komputronik H34T. Ekipa Bezuma jest już pewna gry w fazie pucharowej, ale sezon zasadniczy może skończyć nawet na trzeciej lokacie. Jednak żeby tak się stało, konieczne będą dwa zwycięstwa w tej kolejce oraz korzystne rozstrzygnięcia spotkań z udziałem H34T i K1ck. Z kolei podopieczni VoVa, którzy obecnie zajmują trzecią lokatę, wciąż mogą jeszcze skończyć sezon zasadniczy na drugim miejscu i już teraz zapewnić sobie awans na EU Masters. Jednak żeby tak się stało, muszą przegonić Pompę, z którą przegrali oba spotkania, a teraz tracą do niej punkt.

Na zakończenie dnia czeka nas powtórka z finału poprzedniego sezonu. AGO Rogue, które potrzebuje tylko jednej wygranej do pierwszego miejsca, zmierzy się z K1ck, które na razie zajmuje czwarte miejsce. Podopieczni Delorda na pewno nie skończą fazy zasadniczej w TOP 2, ale dalej mają szanse na trzecie miejsce. Do tego potrzebują jednak dwóch zwycięstw i porażki H34T w dzisiejszym meczu z Illuminar.

Harmonogram spotkań na dziś:

17:30 7more7 Pompa Team vs Gentelmen's Gaming

18:30 Piratesports vs PRIDE

19:30 Illuminar Gaming vs Komputronik H34T

20:30 K1ck Neosurf vs AGO Rogue

Tabela przed siódmą kolejką:

  1. AGO Rogue 11:1
  2. 7more7 Pompa Team 9:3
  3. Komputronik H34T 8:4
  4. K1ck Neosurf 7:5
  5. Illuminar Gaming 6:6
  6. Gentelmen's Gaming 4:8
  7. PRIDE 2:10
  8. Piratesports 1:11
Zobacz komentarze