ARR! Bitwę na morzach Ultraligi wygrywa piratesports!

Piratesports Foto: Facebook/Piratesports

W pierwszym meczu fazy playoff staliśmy się świadkami niespodzianki. „Ośmiorniczki” przegrywają z zespołem piratesports.

Wszyscy eksperci Ultraligi przed meczem stawiali na ekipę AVEZ. Po pierwszej mapie ich przewidywania sprawdzały się, bo w 40. minucie Ośmiornice zniszczyły wrogi nexus, wychodząc na prowadzenie w pojedynku BO5. Co ciekawe, dwa dni przed startem playoffów Piraci zrezygnowali ze swojego trenera.

Co wydarzyło się w „szatni” tuż po pierwszej mapie? Wszystko wskazuje na zimny prysznic, bo już w 28. minucie po spokojnym prowadzeniu rozgrywki doszło do wyrównania w serii. Trzecia gra to kolejne agresywne zagrania graczy piratesports, świetna synergia na dolnej alei zaowocowała double killem. W mid gamie Ośmiornice odrobiły straty w złocie, mimo to musieli uznać wyższość piratów, którzy w 34. minucie rozegrali świetny teamfight i zakończyli mapę, wychodząc na prowadzenie w serii.

Na czwartej mapie AVEZ musiało zaryzykować i w ten sposób ujrzeliśmy „bucu” na Zedzie oraz Bolszaka, który pierwszy raz w serii wyciągnął Jarvana na Summoners Rift. Wybory tych bohaterów i postawienia wszystkiego na jedną szale sprawiły, że od początku mapy tworzyła się lekka przewaga po stronie AVEZ. Jednak zespołowe potyczki tego dnia nie były mocną stroną drużyny, która była stawiana w roli faworyta przed tym spotkaniem. Już po pierwszym teamfight’cie różnica w złocie obróciła się na korzyść Piratów, którzy systematycznie powiększali przewagę by ostatecznie w 33. minucie postawić kropkę nad "i", zamykając spotkanie.

Drugi ćwierćfinał rozpocznie się dzisiaj o godzinie 17:00. Zmierzą się w nim doświadczone na polskiej scenie Illuminar Gaming oraz PRIDE.

Źródło: Materiały własne

Zobacz komentarze