Ultraliga: Wisła Płock ogrywa REC, udany debiut devils.one

Wisła Płock Esports Foto: Wisła Płock Esports

Pierwszy dzień Ultraligi, zgodnie z tradycją, zapowiadał się bardzo ciekawie. Nowy skład Indictive Esports podejmował Illuminar Gaming, które również dokonało zmiany w drużynie. Do tego zobaczyć mieliśmy starcie o drugie miejsce między Pride a Esports Performance Center. Na dokładkę szykował się również mecz, który może okazać się kluczowy w walce o utrzymanie.

Zaczęliśmy jednak od spotkania drużyn po liftingu. Odmieniony skład Indictive Esports bardzo dobrze wszedł w mecz, zdobywając pierwszą krew już w 7 minucie. Illuminar szybko jednak odpowiedziało własnym zabójstwem. Następnie wydarzyło się coś bardzo niesłychanego. "Niedzwiedzie" zdobyły kolejne dwa zabójstwa i to one wysunęły się na prowadzenie.

Ta przewaga poskutkowała zdobytym Baronem w 23 minucie jednak w tym zagraniu wyszedł brak zgrania drużynowego i IHG zdołało zabić aż czterech graczy Indictive osłabionych walką z Nashorem. Od tego momentu to Illuminar kontrolowało mecz, wygrywając kolejne walki drużynowe. Kulminacją rozgrywki był drugi Baron w 35 minucie, który wykorzystany został przez mistrzów Ultraligi do zakończenia spotkania.

Drugim spotkaniem był pojedynek o drugie miejsce w lidze. Jednak przed starciem Esports Performance Center z Pride został wyemitowany spot informujący o zmianie nazwy pierwszej z wymienionych organizacji. Już w tym spotkaniu EPC wystąpiło jako devils.one.

Zmiana nazwy w żaden sposób nie wpłynęła na zawodników drużyny "diabłów". Już od początku wywierali oni presję na rywalach, zgarniając dwa zabójstwa na dolnej linii. Gracze devils.one występujący na pozostałych liniach budowali swoją przewagę w stworach. W 13 minucie Tobiasz "Agresiovoo" Ciba dobrym teleportem i podwójnym zabójstwem jeszcze bardziej poprawił pozycję swojej drużyny w tym spotkaniu.

W 21 minucie z kolei błysnął Mateusz "Matislaw" Zagórski, który wygrał swojej drużynie walkę drużynową przy smoku i umożliwił tym samym devils.one zdobycie Barona. Nashor na tak wczesnym etapie gry jest praktycznie zabójczy i tak też było tym razem. Devils.one podtrzymali tradycję Esports Performace Center i wygrali spotkanie.

W trzecim spotkaniu tego dnia mierzyły się Rogue Epsorts Club i Wisła Płock Esports. Faworyci z drużyny akademii LEC spotkali się jednak z niezwykle dużym oporem ze strony Płockiej ekipy. Zawodnicy Wisły nie pozwolili swoim przeciwnikom rozwinąć skrzydeł i trzymali z nimi dystans około tysiąca sztuk złota, zgarniając przy okazji aż trzy ogniste smoki.

Wisła Płock już w 28 minucie była bardzo bliska zdobycia Barona, jednak w walce drużynowej REC zdołało zadać wiślakom odpowiednio dużo obrażeń, by uniemożliwić im to zagranie. Jednak co się nie udało za pierwszym razem, udało się za drugim. W 31 minucie Wiśle Płock udało się zdobyć wzmocnienie Nashora.

Wydawało się, że to już jest to. Że Rogue Esports Club już się nie obroni, jednak niepokonana do tej pory w Ultralidze drużyna w końcu poniesie porażkę. Tak się jednak nie stało. Paweł "Woolite" Pruski z kolegami byli w stanie obronić nexusa. Jednak przewaga Wisły była zbyt duża. Płocka formacja po raz kolejny sprawiła w tym sezonie niespodziankę pokonując najlepszą drużynę w Ultralidze.

Ciężkim zadaniem było zagrać swój mecz po tak niesamowitym meczu jednak to wyzwanie czekało drużyny ACTINA PACT i Esports Academy. Lepiej spotkanie rozpoczęli studenci, którzy zdobyli pierwszą krew na dolnej alei oraz mieli przewagę w złocie po pierwszych 10 minutach. PACT nie pozostawało jednak dłużne i odpowiedziało swoim zabójstwem na górnej alei. Jednak w 13 minucie fantastyczny Rift Herald i walka drużynowa na dolnej linii pozwoliła odskoczyć drużynie akademii na kilka tysięcy sztuk złota od swoich rywali.

W 26 minucie cierpliwość studentów się skończyła. Zawodnicy Esports Academy postanowiło po prostu podejść i zacząć zabijać Barona. ACTINA PACT próbowało przerwać to zagranie, jednak ta próba skończyła się niepowodzeniem. Zawodnicy Esports Academy nie zdołali przełamać obrony rywali, a skalująca kompozycja PACT powoli nabierała tempa. Dlatego też następna walka drużynowa przy Baronie skończyła się tragicznie dla studentów. Dawid "Dawidsonek" Trojanowsk ukradł wzmocnienie Nashora dla swojej drużyny.

Kolejne minuty to szalone walki drużynowe rozgrywane na ostrzu noża. Ostatecznie to właśnie ACTINA PACT wyszła górą z tych pojedynków i zdobyła trzeciego Barona w tym spotkaniu. To już był gwóźdź do trumny dla Esports Academy. Drużyny Dawidsonka w końcu osiągnęła odpowiedni etap spotkania, w którym Kassadin i Fiora nie mają sobie równych. Ostatecznie Studenci musieli uznać wyższość ACTINA PACT.

Wyniki pierwszego dnia piątej kolejki Ultraligi:

  • Indictive Esports < Illuminar Gaming
  • devils.one > Pride
  • Rogue Esports Club < Wisła Płock Esports
  • ACTINA PACT > Esports Academy
Zobacz komentarze