Ultraliga: walkover PRIDE, devils.one pewne miejsca w TOP 2

Agresivoo Foto: Materiały prasowe

Faza grupowa pierwszego sezonu Ultraligi powoli dobiega końca. Zakończył się właśnie przedostatni dzień zmagań, w którym emocji i kontrowersji nie brakowało.

Już w pierwszym spotkaniu dnia pomiędzy Indictive Esports i ACTINA PACT było bardzo gorąco. Wspierający "niedźwiedzi" - Konrad "Grk" Górniak, spóźnił się na mecz w związku z czym jego zespół został pozbawiony możliwości banowania postaci. Oznaczało to, że ich rywale mogli wybrać swoje ulubione postaci. W tym Kayle dla Dawida "Dawidsonka" Trojanowskiego.

Jednak jak dziwnie to nie zabrzmi, brak banów w najmniejszym nawet stopniu nie przeszkodził Indictive w zmasakrowaniu rywali. W zasadzie na każdej linii zawodnicy "niedźwiedzi" byli lepsi, co przełożyło się na bardzo dużą przewagę w złocie.

Indictive miało spore problemy ze zdobyciem Barona jednak i ta sztuka w końcu im się udała, co de facto zakończyło spotkanie. Wynik ten to pomocna dłoń dla Esports Academy, które jest tylko jeden punkt za ACTINA PACT i wciąż ma szanse na play-offy.

Niestety drugie spotkanie dnia nie doszło do skutku. Ekipa PRIDE nie była w stanie w określonym czasie przedstawić składu uprawnionego do gry. W związku z czym walkover otrzymała ekipa Rogue Esports Club.

Oznacza to, że PRIDE żegna się z TOP 2 Ultraligi i w środowym spotkaniu z Indictive zagra absolutnie o nic.

Trzecie spotkanie lepiej rozpoczęła ekipa devils.one. "Diabły" były mocniejsze na liniach od swoich rywali co szczególne mocno poczuł Adam "Bedvolf" Howaniec, który był często gankowany. Gra układała się pod dyktando drużyny Tobiasza "Agresivoo" Ciby. Przez moment wydawało się, że Esports Academy może powoli zacznie wracać do rozgrywki, jednak to się nie udało. Devils.one zdobyli Barona już w 21 minucie i wykorzystali go do zakończenia spotkania.

"Diabły" są już pewne drugiego miejsca i już jutro powalczą o prymat w Ultralidze z Rogue Esports Club. Natomiast Esports Academy tą przegraną nie zamknęło sobie drogi do play-offów, ale za to zapewniło awans zespołom Wisły Płock i Illuminar Gaming, które mierzyły się w ostatnim wtorkowym spotkaniu.

Wczesne etapy rozgrywki przebiegały pod dyktando IHG. Przewagę budowały wszystkie trzy linie oraz leśnik, zarówno w stworach, jak i zabójstwach. Pierwsza wieża oraz Rift Herald trafiły na konto mistrzów zerowego sezonu Ultraligi i to oni dyktowali warunki.

Kolejne minuty przyniosły jeszcze więcej korzyści dla zawodników IHG. Gaweł "Kashtelan" Paprzycki grający Zoe zdeklasował rywali i w pojedynkę zapewnił Barona w 20 minucie swojej drużynie. Niecałe dwie minuty później IHG miało już 10 tysięcy sztuk złota przewagi i tylko cud mógł ocalić Wisłę Płock. Ten jednak nie nadszedł i w fantastycznym stylu Illuminar Gaming wygrało mecz.

  • Indictive Esports > ACTINA PACT
  • PRIDE < Rogue Esports Club (walkover)
  • Esports Academy < devils.one
  • Illuminar Gaming > Wisła Płock Esports
Zobacz komentarze