Throw sezonu od devils.one? Tym razem faworyci wygrywają swoje mecze

Ultraliga Foto: Ultraliga

Poprzednie dni, w których mielismy oglądać zdecydowane zwycięstwa faworytów w Ultralidze, przyzwyczaiły nas, że rzadko kiedy wszystko idzie zgodnie z planem. Teraz też cały wieczór czekaliśmy, aż w końcu faworyci zawiodą. Momentami było blisko, a nawet bardzo blisko, ale ostatecznie wyżej notowane ekipy pokonały swoich rywali.

Komil & Friends vs 7more7 Pompa Team

Komil & Friends 7more7 Pompa Team
Grzybek Urgot Gnar Color
Ben3k Lilia Udyr Behave
Wojux Azir Viktor Warszi
xvnx Kai'Sa Jhin Ather
April Nautilus Alistar Wojtuś

Niestety przez większość spotkania absolutnie nic się nie działo. Poza dość nieprzemyślanymi decyzjami Colora o agresywnych wejściach obie ekipy unikały się jak ognia. To zmieniło się dopiero po trzech smokach, które trafiły na konto KnF. Pompa była po prostu zmuszona żeby walczyć.

Podopiecznym Zeturala udało się podebrać kolejnego smoka i pomimo straty dwóch graczy uniemożliwić rywalom przejęcie Barona. Jednak Pompa miała w tym meczu sporo szczęścia. Dusza oceaniczna powinna była trafić do przyjaciół Komila, ale Ather zdołał ją ukraść. To dało kopa ekipie 7more7, która ruszyła po Nashora, a Ather błysnął jeszcze raz, wyłapując Azira i kończąc mecz.

Gentelmen's Gaming vs AGO Rogue

Gentelmen's Gaming AGO Rogue
HeSSZero Ornn Gnar Sinmivak
Jenxas Graves Udyr Lourox
Chosii Corki Azir Chres
Yashiro Kai'Sa Senna Lucker
Calmsky Alistar Tahm Kench Pyrka

Spodziewaliśmy się jednostronnego meczu i tak też było. Akcji brakowało, ale po co AGO Rogue miało ryzykować skoro w 20 minucie ich przewaga sięgała już 7 tys. sztuk złota przewagi? Chcielibyśmy móc napisać coś więcej, ale nie ma co. Mecz zgodnie z przewidywaniami, kilka prób dżentelmenów było, ale ostatecznie kolejne zwycięstwo wpadło na konto AGO Rogue.

Illuminar Gaming vs devils.one

Illuminar Gaming devils.one
Melonik Gnar Gragas sheru
papatabachi Graves Lilia Diagu
Czajek Syndra Irelia Kralzer
Odi11 Kai'Sa Vayne Zamulek
Czypsy Galio Alistar Slipper

Ten mecz układał się idealnie po myśli devils.one. Diabły były aktywne, naciskały na rywali i zgarniały eliminacje. Illuminar miało sporo problemów, ale utrzymywało się na równi w złocie dzięki splątującemu Melonikowi. Jednak Gnar na bocznej linii rzadko kiedy może być warunkiem zwycięstwa i podobnie było teraz.

Jednak DV1 pogubiło się. Po kilku minutach walki o kontrolę na Baronie diabły po prostu oddały o IHG zupełnie za darmo. Co gorsza, nie przejmowali w odpowiedzi smoka, który dałby im piekielną duszę, a gdy zorientowali się w swojej pomyłce papatabachi ukradł im skrzydlatą bestię sprzed nosa.

To całkowicie załamało ekipę, która miała niemal wygrany mecz. Illuminar ustało do momentu, w którym ich backline mógł poradzić sobie z szarżującymi w niego rywalami i w kilka minut baza diabłów została zniszczona.

K1CK vs Team ESCA Gaming

K1CK Team ESCA Gaming
Kackos Gnar Renekton Jaquen
Bruness Skarner Lilia Sh4dow us
Matislaw Azir Ryze Domoles
Puki Style Kai'Sa Samira Harpoon
Raxxo Rell Alistar Meleks

Przez pierwszych kilka minut wydawało się, że może będzie to kolejny słaby mecz K1CK i może nawet przegrana. Jednak obrońcy tytułu mieli inne plany i szybko zaczęli przejmować kontrolę w pojedynku z najsłabszą formacją w lidze. Natomiast widzieliśmy też, dlaczego w tym sezonie podopieczni Flasha mają tylko wynik 5:5.

Gra mogła zakończyć się błyskawicznie, ale Nashora ukradł Sh4dow us i przedłużył spotkanie, ale ta kradzież nie wpłynęła na rozstrzygnięcie. K1CK miało już kilka tysięcy sztuk złota, a rywale nie mogli im się przeciwstawić i oddawali coraz więcej przestrzeni, co ostatecznie zakończyło się oddaniem także nexusa.

7more7 Pompa Team > Komil & Friends

Gentlemen’s Gaming < AGO ROGUE

Illuminar Gaming > devils.one

K1CK > Team ESCA Gaming

Zobacz komentarze