Ultraliga: Rogue Esports Club kontra PRIDE, Esports Academy walczy o utrzymanie

Vander Foto: Riot Games

Wszystko, co dobre kiedyś się kończy. Nie inaczej jest w przypadku fazy zasadniczej pierwszego sezonu Ultraligi. Przyszedł bowiem czas na siódmą i zarazem ostatnią kolejkę rozgrywek.

Już pierwszy wtorkowy mecz ma ogromne znaczenie w walce o awans do fazy play-off. ACTINA PACT w przypadku zwycięstwa z Indictive Esports nie będzie jeszcze pewna gry w dalszej części sezonu, jednak w ten sposób powiększy przewagę nad Esports Academy do dwóch punktów, czym wymusi na "studentach" konieczność wygranej z devils.one. Nie będzie to jednak łatwe zadanie, ponieważ zawodnicy "niedźwiedzi" mimo że już nie mogą zagrać w play-offach, dalej walczą o to, by pokazać się z jak najlepszej strony i w przypadku utrzymania miejsca w Ultralidze, angaż na przyszły sezon.

W drugim wtorkowym meczu zobaczymy dwa zespoły walczące o pierwsze miejsce w tabeli. Mowa oczywiście o Rogue Esports Club i PRIDE. Jeszcze przed tygodniem w roli faworyta stawiać mogliśmy zespół "orłów". Jednak w poniedziałek wieczorem sytuacja uległa zmianie. Do składu REC powrócili Oskar "Vander" Bogdan oraz Finn "Finn" Wiestål, którzy kilka ostatnich tygodni spędzili reprezentując Rogue w League of Legends European Championship. Jeśli REC pokona PRIDE, "orły" stracą szansę na pierwsze miejsce w tabeli. Jednak w przypadku zwycięstwa Artura "Rybsona" Gębicza i jego drużyny, rywalizacja o pierwsze miejsce pozostanie otwarta.

Najmocniej kibicować PRIDE będą zapewne zawodnicy i sztab devils.one. Wygrana "orłów" nie jest dla nich niezbędna do wyprzedzenia REC w tabeli, jednak znaczeni ułatwi im zadanie. Jeśli "diabły" wygrają oba swoje mecze, a REC przegra z PRIDE to drużna prowadzona przez Adriana "Hatchy'ego" Widerę zakończy fazę grupową na pierwszym miejscu. Jeśli jednak "orły" ulegną REC, a devils.one wygra oba spotkania czeka nas tie-breaker pomiędzy Rogue Esports Club a DV1.

"Diabły" we wtorek zmierzą się z walczącymi o życie zawodnikami Esports Academy, którzy w przypadku zwycięstwa PACT w pierwszym meczu, będą musieli zwyciężyć. W przeciwnym razie stracą szansę na play-offy.

Natomiast w ostatnim wtorkowym spotkani na pewno jedna drużyn zapewni sobie miejsce w dalszej części sezonu. Wisła Płock Esports oraz Illuminar Gaming mają dwa punkty przewagi nad siódmą drużyną w lidze. Niezależnie od innych wyników, zwycięzca tego starcia uzyska wystarczającą przewagę, by być pewnym dalszej gry w Ultralidze.

Harmonogram wtorkowych (5.03) spotkań Ultraligi:

  • 17:30 Indictive Esports vs ACTINA PACT
  • 18:30 PRIDE vs Rogue Esports Club
  • 19:30 Esports Academy vs devils.one
  • 20:30 Illuminar Gaming vs Wisła Płock Esports
Zobacz komentarze