Ultraliga: Pompa kontra H34T w meczu o drugie miejsce w tabeli

Ultraliga Foto: Ultraliga

LEC może robi sobie tydzień przerwy, ale Ultraliga zadba o to, żeby w tym czasie fani League of Legends nie mogli się nudzić. Pierwszego dnia piątej kolejki zadbają o to między innymi zawodnicy Komputronik H34T i 7more7 Pompa Team, którzy zmierzą się ze sobą w meczu o drugie miejsce w tabeli.

H34T jest bez wątpienia rewelacją rozgrywek. Nowa organizacja ma wręcz wymarzony debiut w Ultralidze. Nie tylko zajmują samotnie drugie miejsce w lidze po czterech kolejkach, to przed tygodniem w dobrym stylu pokonali AGO Rogue, które wydawało się być poza zasięgiem ligowych rywali. Wiele wskazuje też na to, że zmiana na pozycji strzelca wcale nie osłabiła drużyny. Co więcej, jesli H34T uda się wygrać jedno czy dwa spotkania z innymi drużynami z czołówki to bardzo prawdopodobne, że na koniec sezonu zasadniczego będą pewni wyjazdu na EU Masters.

Natomiast w obozie Pompy nie jest już tak kolorowo. Mimo tego, że wynik się zgadza - Pompę często typowano jako trzecią siłę naszej ligi przed sezonem - tak styl pozostawia wiele do życzenia. Drużyna nie przypomina samej siebie z play offów poprzedniego sezonu, gdy miażdżyła Avez, dominowała Illuminar i stawiała naprawdę trudne warunki AGO Rogue. Na razie Pompa bardzo często sprawia wrażenie zespołu niepewnego i zagubionego, który zatracił swoją największą siłę, którą była możliwość powrotu do gry w niemal każdej sytuacji.

Jednak to wcale nie oznacza, że H34T jest faworytem dzisiejszego spotkania. Pompa na razie nie zachwyca, ale daleko jej od kryzysu i wciąż jest jedną z najlepszych drużyn w Ultralidze potrafiącą pokonać każdego. Co więcej, H34T już raz w tym sezonie musiało uznać wyższość swoich dzisiejszych rywali po wyrównanym meczu.

W pozostałych meczach faworyci są bardzo wyraźni. Ewentualne porażki K1ck, AGO Rogue i Illuminar będą dużym zaskoczeniem, ale zespoły z ostatnich trzech miejsc w lidze na razie wygrywały tylko w meczach ze sobą, więc przesłanek, by dziś było inaczej, po prostu brakuje.

Harmonogram na dziś:

17:30 K1ck Neosurf vs Gentelmen's Gaming

18:30 Piratesports vs AGO Rogue

19:30 7more7 Pompa Team vs Komputronik H34T

20:30 Illuminar Gaming vs PRIDE

Zobacz komentarze