Wszystko co musicie wiedzieć o fazie play-off Ultraligi

Ultraliga Foto: Polsat Games

Zakończyliśmy fazę zasadniczą Ultraligi, a co to oznacza? Czas na przygotowanie się do play-offów. Kto? Kiedy? Gdzie? O co? To najczęstsze pytania, które mogą zadawać sobie fani rodzimych rozgrywek League of Legends. Z tego artykułu dowiecie się wszystkiego, co najważniejsze o zbliżających się play-offach Ultraligi.

Kiedy odbędą się finały?

Spotkanie pomiędzy Illuminar Gaming, a devils.one było kończącym fazę zasadniczą. Teraz czeka nas tydzień przerwy, a pierwsza runda fazy play-off rozpocznie się 24 marca i potrwa 3 tygodnie. To oznacza, że wielki finał rozegrany zostanie 8 kwietnia.

Gdzie zmierzą się najlepsze drużyny?

Dotychczasowe pojedynki rozgrywane były przez Internet, ale oczywiście fazę pucharową zobaczymy już na LAN-ie. Klasycznie, miejscem rozgrywania play-offów jest studio w Warszawie. Za produkcję całych rozgrywek odpowiedzialna jest stacja Polsat Games.

Jakie drużyny zobaczymy?

Na dwie kolejki przed końcem fazy zasadniczej aż cztery drżyny zapewniły sobie miejsce w fazie play-off. Są to: AGO Rogue, K1CK Neosurf, devils.one i Illuminar Gaming. Do nich dołączą jeszcze dwie formacje. Najmniej brakuje do tego Piratesports ale Avez, Diablo Chairs i PRIDE mają tylko jedną wygraną mniej.

Format fazy play-off trzeciego sezonu Ultraligi

Sześć najlepszych zespołów fazy zasadniczej o tytł mistrzowski zagra w takim samym formacie jak w poprzednim roku. To znaczy, że dwie najmocniejsze drużyny od razu zagrają w finale wygranych. Pozostałe 4 ekipy będą rywalizować ze sobą w drabince przegranych. Wreszcie najlepszy z zespołów 3-6 zagra w małym finale z przegranym meczu między formacjami 1-2 o wejście do wielkiego finału.

Pula nagród?

Zwycięzca zgarnia 50% kwoty przeznaczonej na finały, czyli okrągłe 30 tysięcy złotych. Drugie miejsce bierze połowę tego, czyli 15 tys. Jednak jest również coś, na czym drużynom zależy dużo bardziej. Mowa oczywiście o gwarantowanym miejscu na EU Masters. Taki prestiż gwarantuje sobie tylko zespół z pierwszego miejsca. Druga najlepsza formacja będzie musiała zawalczyć jeszcze w play-inach EU Masters, aby móc wystąpić na głównym turnieju.

Faza pucharowa trzeciego sezonu Ultraligi zbliża się wielkimi krokami. Kolejny sezon, kolejni zwycięzcy, kolejni przegrani. Po tym, co można było obejrzeć do tej pory, jesteśmy pewni, że play-offy przyniosą mnóstwo emocji i będą niezwykle zacięte. Nie możemy doczekać się rozstrzygnięć!

Zobacz komentarze