Ultraliga: Piraci idą w górę, AGO wciąż niepokonane

Ultraliga Foto: Polsat Games

Kolejny dzień meczowy Ultraligi za nami. Tym razem oglądaliśmy spotkania górnej połowy tabeli z dolną. Jak to zwykle w takiej sytuacji bywa, nie obyło się bez niespodzianki.

O spotkaniu AGO Rogue z Diablo Chairs trudno cokolwiek napisać. Mecz trwał niecałe 21 minut, a "jastrzębie" dominowały od samego początku meczu. Bardzo udany debiut w Ultralidze zaliczył Szygenda, którego wcześniej na górnej alei zastępował Color. Poza tym jest to po prostu kolejna wygrana AGO Rogue, które na razie miażdzy każdego kolejnego rywala.

Następnie na Summoner's Rift zmierzyły się zespoły Piratesports i devils.one. W teorii miał być to najbardziej wyrównany mecz dnia. Piraci mimo słabego bilansu nie wyglądali źle, a porażek doznali z rąk AGO Rogue, K1ck i Illuminar. Dlatego nawet mimo tego, że devils.one miało zdecydowanie lepszy bilans spotkań (3:1) faworyt nie był oczywisty.

Eliminacja w pierwszej minucie na korzyść Piratesports niejako ustawiła mecz. Korsarze byli aktywni na mapie i dość pewnie kontrolowali spotkanie. Tym razem nawet Czajek i Bullet nie byli w stanie odwrócić losów spotkania i to ekipa Marcina "Behave'a" Pawlaka dopisała sobie kolejny punkt w tym sezonie.

W trzecim meczu PRIDE podkręciło emocje sadzając Wyska na ławce rezerwowych i decydując sie na niestandardowy draft. Kompozycji Jax, Shyvana, Taliyah, Miss Fortune i Pantheon raczej nie spotyka się na co dzień. To jednak nie pomogło ekipie "orłów". Illuminar Gaming powoli budowało przewagę w złocie, która wreszcie osiągnęła fazę krytyczną w okolicach 27 minuty. Wtedy iHG po prostu nie mogło już przegrać żadnej walki drużynowej i zakończyło rozgrywkę po niecałej pół godzinie gry.

Na zakończenie dnia K1ck mierzyło się z Avez. Początkowo to "ośmiornice" prowadziły grę a Bucu i Trenie byli na bardzo dobrej pozycji żeby poprowadzić swoja ekipę do zwycięstwa. K1ck jednak przebudziło się w środkowych etapach gry i głównie za sprawą kopniaków Shlatana wyszło z dołka i odwróciło losy spotkania.

Wyniki pierwszego dnia trzeciej kolejki Ultraligi:

AGO Rogue > Diablo Chairs

devils.one < Piratesports

Illuminar Gaming > PRIDE

K1ck Neosurf > Avez Esports

Zobacz komentarze