Wicemistrz bije mistrza, zacięta walka o trzecie miejsce

Puki Style i Raxxo
Puki Style i Raxxo Foto: K1ck Neosurf

Kolejny ciekawy wieczór z Ultraligą za nami. Oczywiście nie obyło się bez zaskoczeń i niestandardowych wyborów postaci, ale też poznaliśmy już cały skład play-offów. Jednak to nie koniec emocji, bo w walce o trzecią lokatę wciąż pozostają trzy drużyny.

W pierwszym meczu dnia ESCA nie miała żadnych problemów z rozprawieniem się z Illuminar Gaming. IHG skupiło się na górnej alei zupełnie odpuszczając Dawidsonka na Kassadinie, który mierzył się na linii z Lulu. Efekt? 30 minionów i jedna eliminacja przewagi nad rywalem i nie trzeba chyba mówić nic więcej. Skupienie się na górnej alei nie wyszło Illuminar, wiec nie było przeciwwagi dla Dawidsonka i już w zasadzie od 20. minuty było jasne, jak ten mecz się zakończy. Ten wynik oznacza, że Team ESCA Gaming zakończy sezon zasadniczy na drugim miejscu w tabeli i jeśli wygra pierwszy mecz w fazie play-off drużyna zapewni sobie udział w European Masters.

Natomiast w meczu tygodnia górą było niespodziewanie K1CK. Sama gra była bardzo wyrównana, żadna z drużyn nie mogła wypracować dużej przewagi w złocie, a kompozycje z obu stron miały bardzo zbliżone preferencję gry, więc oglądaliśmy dużo starć. Ostatecznie kluczowa była walka o dusze smoka, którą ledwo wygrało K1CK i dało im to rozpęd, który wykorzystali do przejęcia Barona i ostatecznego natarcia na bazę rywali. W efekcie Matislaw i spółka zapewnili sobie udział w play-offach i dalej mają szanse na trzecie miejsce. Z kolei AGO Rogue już wcześniej miało pewną pierwszą lokatę.

Poza tym oglądaliśmy też szalone spotkanie z mnóstwem eliminacji, w którym lepsze od Komil and Friends okazało się Gentelmen's Gaming. Jest to o tyle istotne, że KnF straciło tym samym szansę na wejście do play-offów i sprawiło, że obie formacje zagrają w relegacjach. Natomiast ten wynik był na rękę PDW, które w ostatnim meczu dnia pokonało również devils.one i jest głównym kandydatem do zajęcia trzeciego miejsca dzięki korzystnemu bilansowi spotkań bezpośrednich z K1CK. O trzecią lokatę walczy również Illuminar Gaming, a wszystkie trzy drużyny mają wynik 7-6.

Zobacz komentarze