Ultraliga: Kolejne trzy zespoły pewne gry w fazie play off

Ultraliga Foto: Materiały prasowe

Dziś niestety niespodzianek nie było. Faworyci w każdym meczu pokazali swoim rywalom gdzie ich miejsce i dzięki temu K1ck, Pompa oraz H34T przypieczętowały awans do fazy pucharowej Ultraligi.

Piratesports vs K1ck Neosurf

Piratesports K1ck Neosurf
Sheru Gangplank Maokai iBo
Adrian Nocturne Graves Shlatan
Kralzer Karma Orianna Matislaw
Miś Miss Fortune Aphelios Puki Style
iGepard Nautilus Thresh Mystiques

Niestety mecz nie dostarczył nam sportowych emocji. Piratesports od pierwszych minut było dominowane przez K1ck, głównie za sprawą Shlatana. Leśnik rozegrał fantastyczne zawody, był obecny na całej mapie i zapewnił swojej drużynie olbrzymią przewagę.

Gra była skończona w zasadzie już w 22 minucie. K1ck miało 10 tysięcy sztuk złota przewagi i przejęło Barona. Oba zespoły miały po dwa smoki więc dusza nie wchodziła w rachubę i w zasadzie czekaliśmy już tylko na moment, w którym K!ck postanowi zakończyć rozgrywkę.

AGO Rogue vs Illuminar Gaming

AGO Rogue Illuminar Gaming
Szygenda Mordekaiser Ornn Melonik
Zanzarah Rek'Sai Nidalee Tabasko
Czekolad Twisted Fate Qiyana Warszi
Woolite Ezreal Varus Odi11
Trymbi Bard Tham Kench Czypsy

Początkowo wszystko wyglądało na to, że Illuminar znów zaliczy swój bardzo mocny early game. Warszi szybko zdobył dwa zabójstwa i jako Qiyana był na dobrej pozycji, by przejąć kontrolę na mapie. Jednak AGO Rogue szybko odzyskało rezon w 10-tej minucie to mistrzowie Ultraligi mieli półtora tysiąca sztuk złota przewagi.

Niestety ta sytuacja nawet nie tyle się utrzymywała, co jeszcze bardziej pogarszała dla IHG. Zawodnicy AGO Rogue z każdą minutą zgarniali więcej złota niż ich rywale, a każda potyczka, mimo tego, że często niewiele brakowało, kończyła się zwycięstwem mistrzów Ultraligi.

Jedyna szansa, której mogli upatrywać gracze IHG była w duszy smoka, lecz gdy możliwość walki o czwartego smoka wreszcie nadeszła, Illuminar traciło już zbyt dużo do rywali i AGO nawet na moment nie pozwoliło podopiecznym Bezuma podejść pod bestię. Ostatecznie gra zakończyła się kolejnym pewnym zwycięstwem AGO Rogue.

PRIDE vs 7more7 Pompa Team

PRIDE 7more7 Pompa Team
Garp Sion Ornn Sinmivak
Kanna Graves Lee Sin Bruness
Proker Orianna Kog'Maw Czajek
ItzRenifer Sivir Aphelios Bullet
Meager Yuumi Alistar Pyrka

Niestety tym razem PRIDE nie podniosło nam ciśnienia swoim występem. Pompa metodycznie rozbijała rywali i na każdym kroku pokazywała, która drużyna jest lepsza. W sytuacji, w której nawet idealny shockwave Prokera nie był w stanie zapewnić żadnej eliminacji PRIDE jasne było, że dziś niespodzianki nie będzie.

Z kolei Pompa powoli z budowała swoją przewagę, przejmowała smoki i gdy była możliwość eliminowała rywali. W końcu ich kompozycja osiągnęła masę krytyczną chwilę po 20 minucie i wtedy ich łupem padły Baron, dusza piekielna i ostatecznie nexus PRIDE.

Komputonik H34T vs Gentelmen Gaming

Komputronik H34T Gentelmen's Gaming
Glebo Gangplank Kayle LeQu
Chris Elise Trundle Diagu
bucu Talon Lissandra Chosii
Zamulek Ezreal Lucian Dambaj
xCharm Thresh Yuumi Blue45ty

Do 15-tej minuty niemal wszystko układało się po myśli H34T. Ekipa VoVa przejmowała smoki i miała przewagę w złocie, ale nie mogła znaleźć eliminacji. Z kolei GG nie musiało się śpieszyć, ze względu na dużo lepsze skalowanie ich kompozycji, a mimo tego, że grali na dwóch asasynów, to oni zdobywali eliminacje. Jednak ze względu na wolniejsze tempo żadna z drużyn nie mogła się jeszcze czuć komfortowo.

Wszystko zmieniło się w 21 minucie. H34T znalazło fantastyczną walkę drużynową, w której wyeliminowało wszystkich rywali. To oznaczało, że w tym samym momencie zespół bucu zdobył i dusze smoka oceanicznego i Barona. Do tego ich przewaga w złocie przekroczyła pięć tysięcy sztuk kruszcu.

Na nieszczęście dla Gentelmenów kolejna walka znów skończyła się ich porażką, H34T zniszczyło inhibitor na środkowej alei i powiększyło przewagę w złocie do 10 tysięcy. GG nie mogło się już dłużej bronić i H34T dokończyło dzieło zniszczenia.

Wyniki:

  • K1ck Neosurf > piratesports
  • AGO ROGUE > Illuminar Gaming
  • PRIDE < 7more7 Pompa Team
  • Komputronik H34T > Gentlemen’s Gaming
Zobacz komentarze