Ultraliga: K1ck wygrywa w hicie tygodnia, Piraci i Avez na dnie

Drużyna K1ck Neosurf w 3. sezonie Ultraligi Foto: K1ck Neosurf

Rozpoczęliśmy drugi tydzień Ultraligi. Tym razem również nie zabrakło ciekawych starć na szczycie. Już dziś widzieliśmy hit kolejki, którym było starcie Illuminar Gaming z K1ck Neosurf, a oprócz tego ciekawie zapowiadały się spotkania AGO Rogue z Piratami i PRIDE z devils.one.

W pierwszym meczu dnia AGO Rogue podejmowało Piratesports. Zdecydowanym faworytem była akademia drużyny LEC, która kolejny raz zdominowała rywala. Początkowo Piraci byli w stanie nawiązać walkę, ale z każdą kolejną minutą przewaga AGO rosła. W 21. minucie przechytrzyli oni rywali i przejęli Barona czego korsarze zupełnie się nie spodziewali. Kilka chwil później było już po meczu.

Kolejnym spotkaniem na rozkładzie jazdy było starcie PRIDE z devils.one. Rozgrywka trwała prawie 50 minut. Mecz lepiej rozpoczął się dla PRIDE, ale z czaem diabły wróciły do gry. Wraz z upływem czasu jasne stało się, że o wszystkim zadecyduje jedna walka drużynowa. Ta padła łupem devils.one, którzy najpierw przejęli Barona, a następnie wyeliminowali wszystkich rywali na smoku. Na wyróżnienie zasługuje Bullet, który uratował wcześniej swojej drużynie grę zgarniając cztery eliminacje przy wcześniejszym Baronie.

Wreszcie przyszła pora na spotkanie tygodnia. Illuminar Gaming mierzyło się z K1ck Neosurf. iHG postawiło na agresywne postaci jak Diana i Quiana, z kolei K1ck zdecydowało się na skalowanie w postaci Orianny, Ornna i Xayah. Mecz był bardzo wyrównany od fantastycznego początku podczas inawazji na czerwone wzmocnienie w wykonaniu K1ck przez powrót do gry i fantastyczną obronę agresji rywali na dolnej alei Iluminar.

Wreszcie jednak do głosu doszło skalowanie. Po kilku bardzo wyrównanych walkach drużynowych nadszedł moment, w którym iHG nie mogło już nic zrobić rywalom i musiało uznać wyższość Shlatana i spółki.

Na koniec dnia zobaczyliśmy popis Diablo Chairs. Drużyna od początku do końca kontrolowała przebieg rozgrywki. Na wyróżnienie zdecydowanie zasłużył Cr4zy, który dał popis na Olafie, który skończył spotkanie z 10 eliminacjami. Avez w zasadzie ani przez moment nie doszło do głosu i mogło jedynie czekać na wyrok.

Wyniki dzisiejszych (4.02) spotkań:

AGO Rogue > Piratesports

devils.one > PRIDE

Illuminar Gaming < K1ck Neosurf

Avez Esport < Diablo Chairs

Zobacz komentarze