Ultraliga: Indictive walczy o życie, Pride prawie pewne trzeciego miejsca

Konektiv Foto: Ultraliga

Już dziś rozpoczniemy przedostatnią kolejkę Ultraligi. W grze o ostatnie trzy miejsca w fazie play-off pozostaje jeszcze pięć drużyn. Dzisiejsze spotkania będą kluczowe zarówno dla zespołów walczących o utrzymanie, jak i tych, które celują w najwyższe lokaty.

Już pierwszy mecz pomiędzy ACTINA PACT a Illuminar Gaming wiele nam powie o układzie sił w Ultralidze. Obie ekipy zajmują ex aequo piąte miejsce z czterema zwycięstwami i sześcioma porażkami. Zwycięzca dzisiejszego pojedynku nie tylko awansuje w tabeli, ale też powiększy margines błędu w walce o play-offy. Musimy również pamiętać, że w pierwszym spotkaniu między tymi zespołami lepsza była drużyna PACT. Oznacza to, że jeśli Dawid "Dawidsonek" Trojanowski i jego koledzy wygrają z Illuminar po raz drugi, w przypadku takiego samego wyniku punktowego na koniec sezonu, to oni będą na wyższym miejscu w tabeli.

Kolejne dwa spotkania to pojedynki pomiędzy dwiema najlepszymi i dwiema najsłabszymi ekipami w Ultralidze. O 18:30 zmierzą się devils.one oraz Indictive Eports a godzinę później zagrają Rogue Esports Club i Esports Academy. W obu tych spotkaniach faworyt jest oczywisty. W przypadku zwycięstwa Indictive lub EAC mówilibyśmy o największej niespodziance sezonu. Jednak dla obu tych zespołów wygrana jest praktycznie niezbędna w walce o uniknięcie relegacji. Jeśli Indictive przegra, a PACT wygra z Illuminar, "niedźwiedzie" stracą matematyczne szanse na utrzymanie. Natomiast ewentualna porażka Esports Academy nie zakończy ich walki o utrzymanie, jednak zdecydowanie oddali ich od celu.

Na zakończenie dnia czeka nas mecz pomiędzy Wisłą Płock a Pride. "Orły" w zeszłym tygodniu przypieczętowały awans do play-off, a jeśli dziś wygrają, będą już pewne trzeciego miejsca na koniec fazy grupowej. Czeka ich jednak bardzo ciężkie zadanie. Płocczanie lubią ogrywać zespoły z czołówki a do takich zalicza się Pride. Co więcej, Wisła po bootcampie jest dużo solidniejszą ekipą niż w pierwszym tygodniu rozgrywek, gdy obie formacje mierzyły się po raz pierwszy.

Harmonogram dzisiejszych (26.02) spotkań Ultraligi:

  • ACTINA PACT vs Illuminar Gaming
  • devils.one vs Indictive Esports
  • Rogue Esports Club vs Esports Academy
  • Wisłą Płock Esports vs Pride
Zobacz komentarze