Ultraliga: Pompa triumfuje w spotkaniu kolejki, PRIDE z pierwszą wygraną w sezonie

7more7 Pompa Team Foto: 7more7 Pompa Team

LEC może i ma przerwę, ale Ultraliga gra dalej. Dziś oglądaliśmy pierwszy dzień zmagań w ramach piątej kolejki krajowych rozgrywek. Najwięcej emocji przed meczami zdecydowanie wzbudziło spotkanie 7more7 Pompa Team z Komputronik H34T, ale ostatecznie prawdziwym meczem dnia było ostatnie starcie pomiędzy PRIDE i Illuminar Gaming.

Gentelmen's Gaming vs K1ck Nesourf

Gentelmen's Gaming K1ck Neosurf
LeQu Gangplank Volibear iBo
Diagu Trundle Lee Sin Shlatan
Chosii Zoe Orianna Matislaw
Dambaj Kai'Sa Aphelios Puki Style
Blue45ty Yuumi Nautilus Mystiques

Dość niespodziewanie początkowo nie oglądaliśmy dużo akcji. Obie drużyny grały raczej zachowawczo, ale K1ck perfekcyjnie kontrolowało smoki i dusza oceaniczna zasilała ich kompozycje już w 22 minucie.

Niedługo potem Puki Style i spółka przejęli tez Barona, który zapewnił im sporą przewagę w złocie. Podopieczni Delorda nie mogli jednak od razu skończyć gry. Pochwały należą się Gentelmenom, którzy skutecznie przeszkadzali rywalom. Na ich nieszczęście przewaga K1ck była po prostu za duża, by wrócić do gry.

W 28 minucie prawie im się to udało, ale Puki Style i Matislaw skutecznie uniemożliwili dżentelmenom przejęcie Eldera, po tym, jak trochę zbyt agresywnie walkę zainicjował Shlatan i jasne było, ze nic już nie zabierze K1ck zwycięstwa.

Piratesports vs AGO Rogue

Piratesports AGO Rogue
Sheru Gangplank Ornn Szygenda
Adrian Graves Volibear Zanzarah
Kralzer Azir Corki Czekolad
Mis Ezreal Aphelios Woolite
iGepard Zyra Thresh Trymbi

Obie drużyny szukały ofensywnych zagrań już od początku spotkania, ale najlepiej radził sobie Adrian, który nękał Zanzaraha przy każdej nadarzającej się okazji. Z biegiem czasu jednak, zgodnie z oczekiwaniami, to AGO Rogue zyskiwało przewagę. Mistrzowie Ultraligi kontrolowali smoki, a ich kompozycja lepiej pozwalała im decydować, kiedy podejmować będą walki drużynowe.

Piraci byli przyparci do muru już w 25 minucie. AGO Rogue miało wtedy 10 tysięcy sztuk złota przewagi i chwilę później przejęli Barona. Do pełni szczęścia brakowało im tylko duszy smoka, która również padła ich łupem, a z nią niespiesznie wykończyli Piratów.

Komputronik H34T vs 7more7 Pompa Team

Komputronik H34T 7more7 Pompa Team
Glebo Shen Akali Sinmivak
Chris Lee Sin Rek'Sai Bruness
bucu Azir LeBlanc Czajek
Zamulek Varus Senna Bullet
xCharm Nautilus Wukong Pyrka

W hicie dnia od początku oglądaliśmy sporo akcji. Chris ukradł pierwszego smoka, Zamulek zdobywał eliminacje na bocie, ale Pompa też zgarniała swoje kille. Jednak w tych wczesnych etapach to właśnie H34T wyszło korzystniej, w 15 minucie mając na swoim konice tysiąc sztuk złota przewagi i dwa smoki.

Kilka minut później sytuacja się zmieniła. H34T zdobyło trzeciego smoka, ale Pompa wygrała walkę drużynową i wysunęła się na prowadzenie w złocie. Co więcej, dusza powietrzna nie była aż tak dużym problemem jak piekielna czy oceaniczna, a Pompa przejęła inicjatywę na mapie.

To potwierdziło się kilka chwil po dwudziestej minucie meczu. Najpierw Pompa wyczyściłą rywali w walce na smoku i nie pozwoliła na przejęcie duszy. Później Czajek został wyłapany na topie i H34T próbowało przejąć Barona, ale Pompa była na to gotowa. Fantastyczna inicjacja Pyrki ustawiła walkę drużynową i Nashor ostatecznie trafił na konto podopiecznych Zeturala. To dało Pompie ponad 8 tysięcy sztuk złota przewagi i sprawiło, że H34T potrzebowało cudu, żeby wrócić do gry.

Ten jednak nie nadszedł i Pompa spokojnie poczekała na kolejnego Barona i domknęła spotkanie.

PRIDE vs Illuminar Gaming

PRIDE Illuminar Gaming
Garp Gangplank Cho'Gath Melonik
Kanna Volibear Trundle Tabasko
Proker Orianna Viktor Warszi
ItzRenifer Ezreal Aphelios Odi11
Meager Thresh Karma Czypsy

Ku zaskoczeniu wszystkich PRIDE wyraźnie wygrało early game ze słynącym z niezwykle mocnego tego etapu gry Illuminar. Kanna był wszędzie i wspierał swoją drużynę, a ta grała naprawdę dobrze. Kolejne smoki i eliminacje trafiały na ich konto i nagle w 22 minucie PRIDE miało 3 tysiące sztuk złota przewagi i stało przed szansą na przejęcie duszy oceanicznej.

Illuminar jednak nie poddawało się i opóźniało rywali. To oni zgarnęli czwartego smoka w meczu i kupili sobie trochę czasu czekając na swoje mocniejsze etapy. PRIDE czuło presję i zaczęło popełniać błędy, które skrupulatnie wykorzystywało IHG.

Jednak im dłużej trwał mecz, tym więcej błędów popełniały oba zespoły i poziom nie zachwycał, ale nie można było odmówić spotkaniu dramaturgii. W 35 minucie Illuminar op raz kolejny nie pozwoliło zdobyć PRIDE duszy, po tym jak Tabasko heroicznie ukradł bestię. Ale to poświęcenie kosztowało IHG Barona.

PRIDE z Nashorem wreszcie przełamało obronę Illuminar i zniszczyło inhibitor na dolnej alei, ale nie było w stanie uczynić też tego ze strukturą na środkowej linii. Wzmocnienie Barona skończyło się i obie drużyny znów spotkały się w leżu smoka. Po raz kolejny to Illuminar zgarnęło bestię i tym razem oznaczała ona dla nich dusze. Nie oznaczało to jednak końca rozgrywki. Obie drużyny dalej niezdecydowanie obijały się po mapie i czekaliśmy na Elder Drake'a.

Ten zupełnie jak ostatnie cztery smoki znów trafił na konto Illuminar po heroicznej kradzieży Tabasko. Niestety nawet to wzmocnienie nie wystarczyło do zakończenia spotkania. PRIDE w jakiś sposób zatrzymało natarcie rywali, a chwilę później wyłapany został Odi11. Dzięki temu PRIDE mogło już tylko pójść środkiem mapy i zniszczyć nexus rywali.

Wyniki:

K1ck Neosurf > Gentelmen's Gaming

Piratesports < AGO Rogue

7more7 Pompa Team > Komputronik H34T

Illuminar Gaming < PRIDE

Zobacz komentarze