Ultraliga: AGO Rogue wygrywa w hicie, K1ck demoluje Piratów

AGO Rogue Foto: AGO ROGUE

Wtorkowy wieczór dla fanów League of Legends oznacza tylko jedno. Kolejne emocje w Ultralidze, która w zeszłym tygodniu powróciła na nasze ekrany, a drugą kolejkę rozpoczęło spotkanie 7more7 Pompa Team z PRIDE.

Pierwsza gra była dość powolna. Pierwsza krew została przelana dopiero w 12 minucie gdy Grap został zanurkowany na górnej alei, ale Pompa Team przypłaciła to życiem swojego leśnika. Kolejne starcie na mapie miało miejsce w 17 minucie, gdy oba zespoły walczyły o trzeciego smoka w grze. Z tej walki zwycięsko wyszło Pompa Team, ale PRIDE również zgarnęło kila eliminacji.

Mimo przewagi w zabójstwach stan gry był cały czas bardzo wyrównany. Drużyny w złocie dzieliło bardzo niewiele, ale sytuacja ta faworyzowała Pompę ze względu na lepsze skalowanie. Mimo tego, PRIDE grało walczyło naprawdę dzielnie. Pierwszego Barona Pompa od razu przypłaciła trzema eliminacjami i push ze wzmocnionymi minionami nie był tak groźny, jak mógłby być.

Zasadniczo Pompa od tego momentu prowadziła grę, ale kluczowe walki drużynowe wygrywane były przez PRIDE i kolejne Barony oraz dusza smoka górskiego nie była w stanie tego zmienić. Niestety o losach spotkania zdecydował pojedynczy błąd. Renifer został wyłapany na środkowej alei, a próbująca mu pomóc drużyna nie była w stanie wygrać walki bez niego i ostatecznie Pompa Team w jednym natarciu zniszczyło nexusa rywali.

Na szczęście po nieco wolniejszym meczu przyszedł nam z pomocą prawdziwy film akcji jakim był mecz AGO Rogue z Illuminar Gaming. Gra od samego początku prowadzona była na najwyższych obrotach, a zabójstwo goniło zabójstwo. Ostatecznie jednak, tak jak można się tego było spodziewać, o wszystkim zadecydowało doświadczenie.

Mimo że obie drużyny szły łeb w łeb to regularnie AGO Rogue było w stanie uzyskać dla siebie z wymian troszkę więcej. To doprowadziło do sytuacji, w której Illuminar Gaming musiało zatrzymać rywali przed przejęciem duszy smoka piekielnego w momencie, w którym nie była to dla nich komfortowa walka, ale nie mogli tego odpuścić. Na ich nieszczęście konfrontację AGO Rogue rozegrało perfekcyjnie zgarniając 5 eliminacji i spokojnie mogło pomaszerować dolną aleją do bazy rywali po trzecie zwycięstwo w sezonie.

Wysokie tempo podtrzymała również kolejna rozgrywka, choć w tym przypadku spotkanie było niezwykle jednostronne. K1ck atakowało Piratów już od samego początku meczu. W pierwsze 6 minut Karma na górnej alei została wyeliminowana 3 razy, a to był tylko początek problemów Piratów. Shlatan był rozpędzony, iBo w 15 minucie miał już4 tysiące sztuk złota przewagi, Matislaw w pojedynkę eliminował przeciwnika na linii.

Jednym słowem Piraci dostali stompa. I to potężnego. W 15 minucie K1ck miało już 10 tysięcy sztuk złota przewagi jako drużyna, a ich rywale dosłownie nie mogli się bronić.

Ostatnia gra tego wieczoru również nie rozczarowała. Gentelmen's Gaming zdecydowało się na Volibeara na górnej alei i tam właśnie skupiona była uwaga leśników. Diagu i Chris regularnie pojawiali się na topie, a ich pierwsze dwie interwencje wymusiły użycie flashy przez toplanerów.

Leśnicy wciąż pozostawali aktywni, ale Chris postanowił wesprzeć też dolną linię, gdzie znalazł zabójstwo, a Diagu dalej wspierał Volibeara, który dzięki użyciu Heralda zniszczył też pierwszą wieżę w grze.

Następnie gra nico zwolniła, ale co jakiś czas dochodziło do mniejszych starć, z których jednak lepiej wychodzili gracze Komputronik H34T, którzy kontrolowali też smoki i bardzo szybko grozili rywalom przejęciem duszy oceanicznej. GG w 22 minucie musiało więc walczyć z rywalami, a to nie skończyło się dla nich dobrze, bo H34T zdobyło trzy eliminacje i w spokoju przejęło duszę i to był właściwie koniec gry.

GG nie mogło już na równi rywalizować z rywalami i musieli po prostu liczyć na błąd. Jednak gracze H34T takowych nie popełniali, kilka minut później wygrali kolejną walkę, tym razem przy Baronie, powiększyli swoją przewagę do 10 tysięcy sztuk złota, przejęli Elder Drake'a i metodycznie wykończyli rywali.

Wyniki:

PRIDE < 7more7 Pompa Team

Illuminar Gaming < AGO Rogue

Piratesports < K1ck Neosurf

Gentelmen's Gaming < Komputronik H34T

Zobacz komentarze